'Plán Asensio' úspěšně vychází i u Valleja a Llorenteho. Zidane jim dá prostor

15. 06. 2017, 17:39 | autor: Larin

To, co se v loňské sezóně poštěstilo s Marcem Asensiem, bylo v té uplynulé aplikováno také na talentovanou dvojici Llorente-Vallejo. Oba mladíci mají za sebou úspěšná hostování a nyní je čeká sezóna s prvním týmem Realu.
Marcos Llorente slaví gól
Marcos Llorente slaví gól

'Plán Asensio'. Tak se ve stručnosti nazývá akce, podle které hráč stráví jednu celou sezónu v prvoligovém klubu a pokud zazáří, dostane šanci v Realu. Právě Asensio přišel do Realu z Mallorky za necelé 4 miliony euro a v sezóně 2015/2016 zářil v barcelonském Espanyolu. Po návratu do královského klubu se uchytil jako "dvanáctý hráč" a Zidane mu dal poměrně dost prostoru, což se ve výsledku vyplatilo.

Něco podobného se očekává v případech Valleja a Llorenteho. Zatímco mladý stoper ze Zaragozy strávil hostování v německém Frankfurtu, synovec legendárního Genta působil v Deportivu Alavés.

Vallejo se s Frankfurtem dlouho držel na pohárových příčkách a také si zahrál finále německého poháru. Frankfurtští orli měli také dlouhou dobu jednu z nejlepších obran v lize, dokud nepřišla strašlivá porážková série.

To Llorente se během jednoho roku dostal do pozice jednoho z nejlépe hodnocených defenzivních záložníků v celé španělské lize. Některými statistikami převyšoval dokonce Casemira s Busquetsem. I on by měl v kádru Zinedina Zidana najít své místo.

Real má v obou mladících velkou budoucnost. Jejich definitivní prezentace v prvním týmu se předpokládá po skončení předsezónní přípravy, ve které dostanou šanci všichni hráči.

 
blank
 
blank

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (3 příspěvky)
Diskuzi lze po přihlášení na Bilybalet.cz (registrace zde) zobrazit přímo pod každým článkem.