Toni Kroos, neopěvovaný a nenápadný hrdina Realu Madrid, který má obrovský vliv na hru Bílého baletu

Čas 25. 05. 2017, 14:40 | Autor S3F1K | Zdrojmarca.com
Toni Kroos
Toni Kroos

Někteří budou mistrovský titul ze sezóny 2016/2017 připisovat Zidanovi. Jiní hlavní hvězdě a nejlepšímu střelci Realu, Cristianu Ronaldovi. Další budou vyzdvihovat přínos Isca, jenž předváděl po zranění Garetha Balea opravdu skvělé výkony. Všichni tito jmenovaní si zaslouží obrovské uznání, ale je tu ještě jeden hráč, hráč, který má neskutečný přínos pro hru Realu Madrid, Toni Kroos.

Kroos je tichý hráč, schovaný za tím vším, čeho Real Madrid tuto sezónu dosáhl. Německý reprezentant je často kritizován na svůj přístup k utkání, zpomalování hry, nebo snad nedostatek pohybu. Pravdou ovšem je, že Kroos dělá vše svým vlastním způsobem. Bez něho by Real Madrid rozhodně nebyl tam, kde nyní je. 

Není to tak dávno, kdy se spekulovalo o budoucnosti 27 letého mistra světa na stadionu Santiaga Bernabéua. Spousta týmů z Premier League mělo zájem o tohoto hráče. Hlavně se jednalo o oba týmy z Manchesteru. Nyní to ale vypadá, že Kroos, jenž je prostě a jednoduše základem hry Realu Madrid, v hlavním městě Španělska zůstane. 

Pouze Luis Suárez z Barcelony si dokázal v tomto ročníku LaLigy připsat více asistencí než Toni Kroos (13 x 12). Další útočník Barcelony, Neymar má, jako jediný z celé LaLigy, lepší průměr klíčových přihrávek na utkání (3, proti 2,8 u Kroose). Pomyslnou stříbrnou příčku obsadil Kroos i v kategorii průměru přihrávek na utkání. První byl se 79,8 přihrávkami Steven N'Zonzi ze Sevilly, druhý Kroos s 71,4.

Kroosův kolega ze zálohy Modrić je tím, kdo nastavuje tempo a intenzitu Realu Madrid, ale Kroos má také důležitou práci. Právě on většinou dokáže prolomit obranu soupeře nějakou nečekanou přihrávkou, či přenesením hry na druhou stranu hřiště. Občas na hřišti působí dojmem, že ho hra ani nebaví a že se míče zbavuje 'tou nejsnazší cestou', ale zdání klame. Jeho přihrávky, ať už se jedná o klíčové nebo zpětné dělají z Kroose toho nejlepšího z nejlepších.

V tomto směru vždy Kroos exceloval, již v dobách v Bayernu Mnichov, ale v Madridu se dokázal ještě zlepšit. Spolu s Modrićem vytvořili patrně nejlepší dvojici záložníků na světě, ale ve skutečnosti Kroosovi asi pomohla účast jiného hráče na hřišti, Isca. Tento Španělský reprezentant je znám svým držením míče, což Tonimu dovolilo se vysunout více dopředu, směrem k brance soupeře, kde má větší podíl na celkové hře Realu Madrid. 

Kroos nikdy nebyl pro hru Realu Madrid více důležitým. Bez přínosu Německého záložníka by hra Los Blancos nebyla tak dominantní ve středu hřiště. Zidanova parta se ke konci sezóny skutečně zlepšila, na což měl nezpochybnitelný vliv právě Toni Kroos, bez něhož by to rozhodně nebylo možné. 

Samozřejmě nejde ani nezmínit Kroosovu extratřídu při zahrávání rohových kopů nebo standartních situací. Sergio Ramos je mimořádně vděčný za tuto Kroosovu schopnost.

To je možná nejsilnější Kroosova stránka - zlepšuje ostatní okolo sebe. Je prospěšný všem kolem sebe, s výjimkou Garetha Balea. Kroosova forma je aktuálně nezpochybnitelná a je nepředstavitelné, že by tento hráč seděl na lavičce. Ve formě je i Isco, čímž se tak nějak uzavírá místo v sestavě právě pro Balea. Zidane má před sebou velice těžký úkol, až se Velšský rychlík vrátí z marodky. Rozbourá Zidane tuto zálohu a vytvoří pro Balea místo v sestavě na úkor Isca, což bude mít opět na svědomí zatažení Kroose více směrem dozadu a tím menší vliv na finální hru Realu?

Kroos nikdy nezíská nějaké individuální ocenění, ale jeho přínos pro hru Realu Madrid je zkrátka neuvěřitelný a bohužel i častokrát nedoceněný.

Klíčová slova: toni kroos

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (24 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!