Čtyři plusy Zidanova působení v Realu Madrid

Čas 14. 03. 2017, 11:19 | Autor Hleďas | Zdrojmarca.com
Zinédine Zidane
Zinédine Zidane

Když Zidane nastoupil na lavičku Realu, nebyl na tom historicky nejúspěšnější klub světa zrovna nejlépe. Nezkušený trenér však všechny překvapil. S Realem vyhrál Ligu mistrů a i v právě probíhající sezoně má našlápnuto slušně. Přinášíme vám 4 důvody, proč je Zidanovo působení v Realu zatím úspěšné.

Hon za trofejemi: Hned ve své první sezoně získal „Zizou“ se svým týmem ušatý pohár pro vítěze Ligy mistrů. V této sezoně má stále šanci obhájit tuto trofej, když se přes Neapol dostal klub posedmé za sebou do čtvrtfinále Ligy mistrů. Poměrně úspěšný je tým pod Zidanem i v lize, kterou vede o 2 body a se zápasem k dobru. Real má tak skvěle našlápnuto k zisku 2. titulu za posledních 8 let.

Real dává góly: Nechápejte to špatně. Real dával góly vždycky. Ba naopak, fanoušci jsou často nespokojení s tím, že Bílý balet nedává soupeřům tolik gólů, na kolik si za poslední období navykli. Faktem však zůstává, že pokud soupeř nevstřelí Realu minimálně dva góly, nevyhraje. Zidanův tým dal už 47 zápasů v řadě minimálně jeden gól. Naposledy vyšel střelecky naprázdno ještě minulou sezonu proti Manchesteru City. Úctyhodná bilance.

Respekt hvězd: Real Madrid má široký kádr, jeho lavička patří mezi nejlepší na světě. A Zidane to ví. Hráčům z lavičky tak dává prostor poměrně rovnoměrně a hráči to povětšinou respektují. Když už se tedy dostanou na hřiště, odevzdají opravdu všechno. Představují tak nadstavbu, kterou se nemůže pyšnit žádný jiný tým na světě. A právě tato nadstavba (nebo Sergio Ramos) kolikrát pomůže rozhodnout jinak vyrovnaný zápas.

Dobrá atmosféra: Můžete říct, že Zidane není takový stratég jako Mourinho nebo Benítez. A asi budete mít pravdu. Legendární francouz má však schopnost udržet kabinu dobře naladěnou a probudit v týmu vítěznou mentalitu. A to je věc, kterou neustálým vysvětlováním taktiky prostě nedokážete. Rozdíl ostatně můžete spatřit mezi první a druhou polovinou minulé sezony.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (40 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!