Varane-Nacho jako nejefektivnější dvojice. Udrželi nejvíce čistých kont

09. 01. 2017, 17:52 | autor: Larin

Real si v letošní sezóně s čistými konty příliš nerozumí. V dosavadním průběhu již udržel pouze 7. Velkou otázkou je tak efektivnost stoperů Bílého baletu a defenzivy celkově. Statisticky z toho trochu překvapivě vyšla nejlépe dvojice Varane-Nacho.
Nacho
Nacho

V současné chvíli má Real k dispozici čtyři stopery světové úrovně. Nepřeháníme? Rozhodně ne. Sergio Ramos a Pepe jsou dlouholeté stálice královského velkoklubu i svých reprezentací a stále velmi mladý Raphaël Varane jim s přehledem konkuruje. 

Velkým překvapením je však Nacho. Španělský stoper dlouhodobě plnil roli čtyřky a příliš času nedostával. Ještě pod Ancelottim byl velmi nedoceněný. Jeden z mála, kdo jeho potenciál viděl, byl Vicente del Bosque, který Nacha bral navzdory kritikům na reprezentační srazy.

Inu, rok se s rokem sešel a stárnoucí Pepe s Ramosem stále více uvolňovali stoperské posty kvůli četným zraněním. Nezbývalo tak nic jiného, než poslat do akce Nacha, který se mj. povedeně předvedl také na levém, či pravém kraji obrany.

Jeho spolupráce s Raphaëlem Varanem nabyla nového rozměru v letošní sezóně. Nacho exceloval a ne nadarmo si vysloužil hlasité ovace od madridského publika. 'Nacho, Nacho' neslo se ochozy. 

Je to pochopitelné. Tato relativně mladá dvojice byla při demolici Atlética na Calderónu, zahrála si na MS klubů a také vymazala rychlé kontry nebezpečné Sevilly. Ze sedmi zápasů, kdy Real udržel čisté konto, nastoupila dvojice Nacho-Varane pětkrát (Leganés, Atlético, América, Sevilla, Granada).

Čisté konto proti Espanyolu (0:2) zařídil Ramos s Pepem a čisté konto ze San Sebastianu Ramos a Varane. 

Potenciál stoperské čtveřice by měl v příští sezóně narůst ještě více. Plánuje se totiž výměna Pepeho za mladičkého Jesúse Valleja, který momentálně ničí naděje útočníků v německé Bundeslize. VAMOS CHICOS! 

 
blank
 
blank

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (15 příspěvků)
Diskuzi lze po přihlášení na Bilybalet.cz (registrace zde) zobrazit přímo pod každým článkem.