Nejlepší trenér roku? O titul se popere také 'velká trojka' španělského fotbalu

Čas 02. 11. 2016, 17:03 | Autor Larin | Zdrojas.com
Zinedine Zidane s Undécimou
Zinedine Zidane s Undécimou

Součástí prestižního galavečera ve švýcarském Curychu, který je na plánu 9. ledna příštího roku, bude kromě vyhlášení nejlepšího hráče planety také hlasování o nejlepším trenérovi uplynulého roku. Mezi finalisty nechybí Diego Simeone z Atlética, Luis Enrique z Barcelony a také Zinedine Zidane z Realu Madrid.

Pro Zidana se jedná o památný rok. Real převzal v lednu 2016 po odvolání neoblíbeného Rafy Beníteze a kromě senzační vítězné šňůry ve španělské lize dokázal s týmem triumfovat také v milánském finále Ligy mistrů. V současné sezóně s Realem zatím neprohrál a na svůj účet přidal také triumf v Superpoháru UEFA. Před vyhlášením ankety mohou Merengues získat ještě jednu trofej, a to z Mistovství světa klubů, které se bude hrát v prosinci v Japonsku.

Na seznamu nechybí ani další dva giganti. Diegu Simeonemu z Atlética, který byl zvolen nejlepším trenérem La Ligy 2015/2016, bude konkurovat také Luis Enrique, který s katalánským velkoklubem získal domácí double - ligový titul i triumf v královském poháru.

Zatímco v hlasování o nejlepším hráči planety (třicetičlenná nominace ZDE) nemá španělský fotbal konkurenci, na manažerské scéně ho o jednoho kandidáta předběhla anglická Premier League. Finálovou desítku pak doplňují tři trenéři evropských reprezentací.

Kompletní nominace nejlepších trenérů roku 2016

Chris Coleman (Wales, reprezentace Walesu)

Didier Deschamps (Francie, reprezentace Francie)

Josep Guardiola (Španělsko, Bayern Mnichov/Manchester City)

Jürgen Klopp (Německo, Liverpool)

Luis Enrique (Španělsko, Barcelona)

Mauricio Pochettino (Argentina, Tottenham Hotspur)

Caludio Ranieri (Itálie, Leicester)

Fernando Santos (Portugalsko, reprezantece Portugalska)

Diego Pablo Simeone (Argentina, Atlético Madrid)

Zinedine Zidane (Francie, Real Madrid)

 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (11 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!