REPREZENTACE: Ronaldo skóroval pětkrát, prosadili se i Bale s Kroosem

Čas 11. 10. 2016, 11:42 | Autor Larin
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

Povedené mezinárodní zápasy za sebou mají reprezentující Madridistas. A to nejen na té "dospělé" úrovni, ale také, zásluhou Marca Asensia, v kategorii U21.

Je Cristiano Ronaldo zpět při chuti? V současné situaci Realu Madrid by to přišlo jen vhod. Ronaldovi se v poslední době příliš nedařilo a hlavně proti Eibaru byla vidět jeho nepohoda. Portugalec zahodil několik šancí, které ve své nejlepší formě proměňoval i se zavřenýma očima.

Proti Andoře nasázel Cristiano hned čtyři góly a spolu se svými portugalskými kolegy bral po konečné výhře 6:0 tři body. Stejně dopadl i zápas na Faerských ostrovech, kde Ronaldo přispěl "pouze" bombou levačkou zpoza vápna, která vymetla levou šibenici. Ačkoliv se nejednalo o příliš důležité trefy, jedno na tom jistě pozitivní je - v Ronaldovi se opět musí probudit nekompromisní zabiják, na kterého jsme všichni zvyklí.

O něco méně povedená byly zápasy Walesu. Gareth Bale odehrál celých 180 minut, trefil se pouze v zápase proti Gruzii. Ten skončil remízou, stejně jako klání s Rakouskem. Britští draci jsou momentálně na třetí nepostupové pozici.

Parádní gól jsme mohli vidět také z kopaček Toniho Kroose. Jeho další obětí byla česká reprezentace - ta německého středopolaře neuhlídala pár metrů za šestnáctkou a následně mohla litovat. Jak je již Kroosovým zvykem, prosadil se opět na milimetry přesnou přízemní střelou.

Méně na očích byly zápasy španělského výběru do 21 let. V něm účinkovali kromě Marca Asensia také Borja Mayoral či Jesús Vallejo s Marcosem Llorentem. Veškerou pozornost však na sebe strhl první jmenovaný - jeho dva parádní góly proti Estonsku stály za to. Španělští mladíci bez problému zvládli obě utkání, San Marino porazili 3:0 a již zmíněnému Estonsku nadělili branek pět. 

Velkou kaňkou na celé reprezentační pauze je vážnější zranění kapitána Sergia Ramose. Ten si v zápase s Albánií pochroumal vazy v koleni a podle prvních zpráv může chybět až měsíc. Derby s Atlétikem (20. listopadu) by však mohl stihnout. 

Klíčová slova: reprezentace

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (9 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!