Po skvělém úvodu krize. Real má start jako za Beníteze, přesto je před Barcelonou

Čas 03. 10. 2016, 11:10 | Autor podvinho
Pepe hrál v neděli s kapitánskou páskou
Pepe hrál v neděli s kapitánskou páskou

Tak to je tvrdý dopad na zem. Real Madrid sice vyhrál první čtyři zápasy nové sezony La Ligy, ale od té doby třikrát remizoval. To je ukrutná škoda, protože ve formě není ani Barcelona. Španělskou ligu tak po sedmi kolech vede Atlético Madrid.

Trenér Zinedine Zidane po třetí ligové a čtvrté soutěžní remíze v řadě odmítl, že by byl Real v krizi. „Nejsme v krizi, ale musíme se zlepšit. Hlavně výkony na začátku zápasů,“ tvrdil Francouz. Tentokrát mu ale za pravdu nedáme. Slovo krize na Real sedí perfektně.

Bílému baletu se nedaří herně ani výsledkově. Na druhou stranu, podobně je na tom Barcelona. Ta zaznamenala v neděli pro změnu svou druhou ligovou porážku, na půdě Celty Vigo padla 3:4. Svěřenci Luise Enriqueho tak zůstali dva body za Realem.

Na to se dá každopádně dívat dvěma pohledy. Real má na jednu stranu štěstí, že mu Barcelona neutekla a naopak zůstala za ním. Na druhou stranu, Bílý balet toho zároveň nedokázal efektivně využít. Opět tak zahodil šanci na to velkému konkurentovi utéct. Ten to přitom často v minulosti dokázal.

Nejvíce se tak směje třetí v řadě. Atlético Madrid vyhrálo ve Valencii a posunulo se do čela ligové tabulky. O skóre před Real. Třetí je Sevilla, která má o bod méně než madridské kluby.

Mimochodem, Real zažívá v této sezoně bodově úplně stejný start jako za Rafaela Beníteze. Ten začal remízou 0:0 v Gijónu, pak čtyřikrát vyhrál a následně dvakrát remizoval. Jednou nicméně na půdě Atlétika Madrid.

To Zidanův Real ztratil body dvakrát doma a na půdě Las Palmas. Nezbývá než doufat, že to dokáže v dobré obrátit.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (30 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!