Cenu pro nejlepšího hráče Evropy získal podruhé v kariéře Cristiano Ronaldo

Čas 25. 08. 2016, 19:00 | Autor Larin
Cristiano Ronaldo s trofejí LM
Cristiano Ronaldo s trofejí LM

Nejlepším hráčem sezóny 2015/2016 se podle očekávání stal Cristiano Ronaldo. Podruhé ve své kariéře tak mohl nad hlavu zvednout toto populární ocenění.

Prestižní trofej pro hráče hrající v Evropě zná svého letošního držitele. Podle očekávání se jím stal Cristiano Ronaldo. Veleslavný Portugalec jí získal podruhé ve své bohaté kariéře. Dorovnal tak Argentince Lionela Messiho, který má taktéž dva triumfy (2011 a 2015). 

Nejvýznamějšími faktory Ronaldova triumfu byla hlavně výhra v Lize mistrů a také triumf na francouzském EURU. Portugalec navíc opět kraloval střeleckým tabulkám milionářské soutěže.

„Zažívám povedené sezóny rok co rok, ta letošní byla však hlavně kvůli trofejím velmi speciální. Děkuji všem mým přátelům a spoluhráčům za velkou podporu," řekl vítězný Portugalec. „Cítím se šťastný. Tito dva hráči co stojí vedle mě, si tuto trofej však zasloužili také. Omlouvám se tady Antoinovi, že jsem tě dvakrát porazil ve finále EURA i Ligy mistrů, ale i tak sis jí zasloužil," dodal. 

Real se stal třetím klubem, který měl na pódiu hned dva hráče - Barcelona to dokázala v letech 2011, 2012 a 2015, Bayern Mnichov v roce 2014. Vůbec poprvé pocházeli všichni tři účastníci z jednoho města.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (14 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!