ANALÝZA: Real má kompletně zdvojený kádr. Znamená to konec přestupů?

Čas 18. 08. 2016, 20:43 | Autor Larin
Casemiro
Casemiro

<ANKETA> Přestupy se stále vzdalují a pravděpodobně se dost možná žádného nedočkáme. Jak ukazuje deník Marca, Real má kompletně zdvojený kádr. Bude to letos stačit?

Role mezi třemi tyčemi se nemění, v obraně došlo ke změně jediné. Álvara Arbelou, kterému v Realu skončila smlouva, nahradí na levém kraji obrany Fabio Coentrão. Rozhodně se jedná o posílení - Fabio je i navzdory častým zraněním kvalitní levý bek. Neměla by tak vzniknout situace, že se nalevo objeví Danilo či univerzál Nacho. Nesmíme zapomínat také na mladíka Tejera, který počas přípravy nakoukl do prvního týmu. 

O středu zálohy se toho během léta napsalo opravdu hodně. Odchod James či Isca? Příchody Kantého, Sissoka nebo snad Fabregase? Pravděpodobně se nedočkáme ani jednoho scénáře.

Na postu defenzivního záložníka je sice pouze osamocený Casemiro, ale jeho roli dokáže kvalitně zastoupit Toni Kroos. Pod Ancelottim to fungovalo celou sezónu, tak proč by to nemělo fungovat i letos. Německý špílmachr by navíc měl mít více ofenzivních povinností, které plní o poznání lépe. Třetí variantou je záskok Kovačiče, který si zde nevedl také vůbec špatně.

Ofenzivnější složení zálohy je jednoznačné. Isco, James i Modrič mají dostatek kvality na to, aby mohli naskočit do jakkoliv důležitého utkání. Real má střed zálohy opravdu skvělý. Bude-li sloužit zdraví a forma, nevznikne zde jakýkoliv problém. (článek o využití Jamese či Isca ZDE)

marca

Zdvojený kádr podle deníku Marca (© marca.com)

Největší změny se v létě udály v útoku. Tým po dlouhých letech v bílém opustil Jesé, jehož náhradou by měl být supertalent Asensio. Ten dokáže zahrát nalevo i napravo, možná by bylo i jeho zakomponování do zálohy, jako se v minulosti povedlo s Di Maríou. 

Real má konečně také kvalitního druhého útočníka. Morata sice neprožívá nejpovedenější období a v letních měsících schytal velkou vlnu kritiky, šanci si však zaslouží. Kvality na to, aby zaskočil při absenci Benzemy, rozhodně má. 

Napravo bychom neměli vídat nic nového. Kromě Garetha Balea a Lucase Vázqueze zde obstojně dokáží zahrát Marco Asensio či James Rodríguez.

Tým by během sezóny mohl přecházet z rozestavení 4-3-3 do 4-4-2. Druhá varianta se bude hodit hlavně při absence jednoho z tria BBC. Bale s Ronaldem si na hrotu hravě poradí, krajních záložníků má pak Real nespočet.

Sezóna se blíží a my máme velká očekávání. Dočkáme se konečně 33. ligového titulu? Real vstoupí do nově pojmenované LaLigy Santander již v neděli, ve 20:15 vyzve na Anoetě Real Sociedad. 

Měl by Real přivést nějakou posilu, nebo je dosavadní kádr dostačující?

Posila by měla rozhodně přijít. (Počet hlasů: 260)
260

Nechci žádné posily, kádr je dostatečně široký a kvalitní. (Počet hlasů: 262)
262

Nevím. (Počet hlasů: 29)
29Celkem hlasovalo: 551
Klíčová slova: sestava

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (22 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!