Problém pro Zidana: Najdou James, Isco a Asensio v herním systému Realu místo?

Čas 18. 08. 2016, 09:41 | Autor Larin | Zdrojas.com
James Rodríguez slaví gól proti Atléticu
James Rodríguez slaví gól proti Atléticu

S triem BBC v útoku a Kroosem, Modričem či Casemirem v záloze to bude mít trojice James, Isco a Marco Asensio velmi těžké, co se týče odehraných minut. Jak to vyřeší Zidane?

Všichni tři mají velké základny fanoušků. James je miláčkem domácího publika a Madridistas jen těžko zkousávají jeho herní nevytíženost. Po přestupových spekulacích se zdá být jeho budoucnost vyřešená. „James je hráčem Realu a také jím zůstane," řekl Zinedine Zidane na tiskové konferenci. 

Jeho místo v 'Ancelottiho' sestavě si však zabral v loňské sezóně senzačn Casemiro. Brazilský záložník zaujal post defenzivního štítu, díky čemuž se Toni Kroos mohl vytáhnout více dopředu - James tak ze sestavy vypadl. Na pravém křídle zaskakoval za zraněného Balea další z objevů loňské sezóny, Lucas Vázquez. 

Letošní rok však bude velmi dlouhý, vzhledem k náročnému vycestování do Japonska na Mistrovství světa klubů a (snad) také delší účast v domácím poháru, než na jakou jsem byli v posledních dvou sezónách zvyklí. James se do sestavy jistojistě prosadí mnohem více, než tomu bylo loni. Doufáme.

To Marco Asensio bude mít roli poněkud odlišnou. Španělský supertalent není typickým středním záložníkem a jeho rotace s Modričem a spol. je tak spíše nepravděpodobná. V předsezónní přípravě působil Marco při rozestavení 4-4-2 na křídlech a měl by zaujmout roli Jesého. V létě dostal prostoru až až, jak to však bude po návratu Ronalda a Balea? 

Jediný, jehož situace je tak nějak jasná, je Isco. Kouzelník z Málagy by měl navázat na loňskou sezónu - někdy odehrál závěrečnou půlhodinu, někdy nastoupil v základu. Loni odehrál téměř dvojnásobek Jamesových minut. Letos by to nemělo být horší - v systému 4-4-2 dokáže zahrát i na levém či pravém kraji zálohy.

Jak vidíte zakomponování těchto tří záložníků do sestavy Los Blancos vy? Podělte se s námi o vaše názory!

Klíčová slova: james, isco, marco asensio

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (15 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!