Novinky z Madridu: Dvojnásobný plat pro Zidana a zajímavosti o přípravě v USA

Čas 05. 08. 2016, 16:40 | Autor podvinho | Zdroj as.com

Real Madrid se vrátil z USA do Španělska a připravuje se na evropský Superpohár proti Seville. Příprava v Americe se Bílému baletu vydařila a to nejen ekonomicky. Trenér Realu Zinedine Zidane navíc dostal odměnu.

Zidane
Trenér Realu Zinedine Zidane zatím slaví úspěchy (© Realmadrid.com)

Peníze pro Zidana

Zinedine Zidane převzal Real po Rafaelu Benítezovi v lednu a tým dokázal výrazně zlepšit. Nejen výsledky, ale také atmosféru v kabině. Francouz navíc dokázal vyhrát Ligu mistrů a za to dostane od vedení klubu odměnu.

Real totiž své legendě zdvojnásobí plat. Zidane bral v minulé sezoně 2,7 milionů eur ročně, od nové si bude vydělávat každý rok 5,5 milionů eur. To je každopádně stále méně, než měl například Carlo Ancelotti a o dost méně, než bral José Mourinho. Pro Zidana ale nikdy nebyly peníze prioritou.

Peníze pro Real

Real Madrid strávil velkou část přípravy v Kanadě a USA, kde také odehrál tři přípravné zápasy. Díky účasti v turnaji International Champions Cup navíc madridský klub slušně vydělal.

Po odečtení nákladů na ubytování, tréninková hřiště, cestování atd. zůstal Real za tuto část přípravy v zisku 12 milionů eur. A to samozřejmě nepočítáme obří zájem fanoušků, kteří kupovali dresy Bílého baletu jako na běžícím páse.

Velký zájem fanoušků

Na tři zápasy Realu (PSG, Chelsea a Bayern) se prodalo celkem 274 479 lístků. O Real Madrid byl v USA tradičně extrémní zájem. Návštěva 86 641 diváků na duel s PSG byla největší na sportovní akci v historii státu Ohio.

Pro Real ale tentokrát nešlo jen o show. Na rozdíl od minulého roku měl ideální tréninkové podmínky a nemusel ještě v rámci tour cestovat mezi kontinenty. Trenér Zidane hodně dbá na fyzickou kondici a hráči by měli být dobře připraveni.

Klíčová slova: zidane
 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (8 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!