Gomes přestupuje do Barcelony. Transfer do Madridu zhatil James

Čas 22. 07. 2016, 14:57 | Autor Larin | Zdrojmarca.com
James Rodríguez
James Rodríguez

<Aktualizováno 16:11> Překvapivá zpráva se objevila ve čtvrtek večer. André Gomes, který byl dlouhodobě spojován s Realem Madrid, přestoupil do konkurenční Barcelony. Ta za něho zaplatí 35 miliónů euro plus bonusy.

Kde nastal problém, když vše vypadalo tak jednoznačně ve prospěch Bílého baletu? Prvním zádrhelem byla přestupová částka – Real nehodlal zaplatit požadovaných 50 (+ případných 15) miliónů euro. Barcelona nakonec za Gomese zaplatila 35 milionů eur, ale se všemi doplatky a bonusy to může být až 70 milionů eur.

Druhou věcí je situace kolem Jamese. Deník Marca informuje, že se Real zajímal o Gomese kvůli případnému odchodu Jamese. Byla dokonce i stanovena částka, za kterou Kolumbijec hlavní město Španělska opustí – 85 miliónů euro. Zasvěcený zdroj potvrdil, že do Madridu přišly dvě nebo tři oficiální nabídky.

Na konci sezóny byl James opravdu na odchodu, nahradit ho měli Gomes s Pogbou. Tento týden však skrze svého agenta Jorge Mendese (který mj. zastupuje i Gomese) měl údajně vzkázat vedení Realu, že se rozhodně odcházet nechystá.

„Jsem šťastný, že jsem v Madridu. Je to můj sen. Vím, že klub dostal několik nabídek, ale já chci pokračovat zde," řekl španělským médií pětadvacetiletý Kolumbijec. 

Operace Gomes tak byla zastavena na poslední chvíli. Toho využila Barcelona a získala dvaadvacetiletého Portugalce do svých služeb.

Třetím faktorem může být i neochota Realu vypůjčit Valencii někoho z trojice Jesé, Nacho, Kovačič. Los Che se tak obrátili se Katalánce, se kterými jednají o budoucnosti hned tří náhradníků.

Kdo ze všech tří zúčastněných stran prohloupil, se dozvíme v následujících sezónách. Celá kauza dost pravděpodobně bude znamenat setrvání Jamese a, jak několikrát naznačil Zinedine Zidane, úplně minimální změny v kádru.

Klíčová slova: andre gomes, james, přestupy

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (34 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!