Álvaro, děkujeme. Bernabéu se loučilo s Arbeloou

Čas 09. 05. 2016, 00:38 | Autor thjuks
Álvaro Arbeloa při své rozlučce
Álvaro Arbeloa při své rozlučce

Zaplněné Bernabéu se v neděli loučilo s Álvarem Arbeloou. Třiatřicetiletý obránce končí v Realu Madrid. Fanoušci hráči poděkovali za jeho cenné služby.

Už před zápasem proti Valencii se na Bernabéu promítaly nejlepší okamžiky Álvara Arbeloy v dresu Realu Madrid. Známý obránce se chystal na svoji rozlučku. Nebylo to žádné tajemství. Fanoušci byli připraveni.

Na hledišti bylo hodně dresů s číslem sedmnáct. A v závěru se na jedné tribuně rozbalil obří dres Arbeloa. Srdcař a velký dříč Arbeloa vystřídal Cristiana Ronalda a celý stadion skandoval jeho jméno.

„Je tu konec. Bylo to ale fantastické. Byl to sen,“ řekl Arbeloa po zápase. „Děkuji všem. Nevím, jak správně vyjádřit vděčnost za těch hodně let.  Jsem velmi hrdý na to, že jsem nosil tento dres. Být součástí tohoto týmu je to nejlepší, co se fotbalistovi může stát. Je to tým s velkým očekávání. Každý z okamžiků, které jsem tady strávil na hřišti, byl jeden z nejlepších v životě.“

Real Madrid stále bojuje o titul v La Lize. Arbeloa se může loučit ve velkém stylu. „Věříme až do posledního momentu. Stejně jsme věřili v Lisabonu i v dalších krizových momentech.  Bojujeme až dokonce. Nesmíme chybovat jako před dvěma lety, když jsme venku zklamali. Pokud Barcelona nezaváhá, poblahopřejeme jí,“ vysvětlil obránce.

Arbeloa přišel do Realu Madrid v roce 2001 v osmnácti letech. V roce 2006 odešel a vrátil se o tři roky později. Nyní mu vypršela smlouva, ale nikde jinde ve Španělsku hrát nechce. „Chci hrát fotbal tak dlouho, dokud mi to tělo dovolí. Nebudu ve Španělsku nosit dres jiného týmu než Realu Madrid,“ řekl španělský obránce.

Álvaro Arbeloa patŕí k nejúspéšnějším fotbalistům historie Španělska. Vyhrál Ligu mistrů, španělskou ligu i pohár, dále všechny Superpoháry a s národním týmem mistrovství světa i Evropy.

K přehrání videa potřebujete mít zapnutý javascript a aktivovaný flash player!
videoDěkujeme! šipka

Klíčová slova: arbeloa

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (23 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!