REPORT: Barcelona - Real Madrid 1:2. O výhře rozhodl Cristiano Ronaldo

Čas 02. 04. 2016, 22:30 | Autor thjuks
El Clásico
El Clásico

Real Madrid vyhrál na Camp Nou a vrátil Barceloně její výhru na Bernabéu. Rozhodčí v závěru naprosto neoprávněně neuznal gól Baleovi, ale naštěstí později Ronaldo skóroval! Přestože Real hrál o desíti po vyloučení Sergia Ramose.

Celý svět sledoval tak trochu jiné El Clásico než obvykle. Nehrálo se o vedení La Lize, ale tentokrát především o prestiž. O mistrovi je bohužel rozhodnuto, nicméně Real měl Barce co vracet z podzimního zápasu na Bernabéu.

Oba týmy nastoupily v předpokládaných sestavách. Na straně Realu bychom rádi zmínili Casemira, pro kterého to byl velký zápas. Z náhradníka a hráče na hostování hráčem v základní sestavé El Clásika - jaký to obrat!

Barcelona začala derby hodně aktivně. Prvních patnáct, dvacet minut naprosto dominovala a Real se nemohl dostat k míči. Velkou šanci měl v této pasáži Rakitić, ale famózní Navas byl jako vždy na místě.

V desáté minutě mohl být jeden z klíčových okamžiků zápasu. Ramos si stěžoval na faul Suáreze a viděl žlutou. Ta se mu stala v závěru osudnou, a proto musel do sprch.

Po dvacetiminutovce Barcy se zvedl Real - a od té doby byl převážně Bílý balet aktivnější. Přestože Barcelona měla nakonec držení míče 68%.

Ve 24. minutě byla jedna ze dvou velmi kontroverzních situací zápasu - Ramos fauloval Messiho. Tady se měla kopat penalta...

Ve druhém poločase Real hrál opět sympaticky, ale velkou šanci měl Messi, který vtipně zkoušel překonat Navase. Ten opět skvěle zakročil.

O chvíli později to bylo 1:0. Pepe neuhlídal Piquého a ten po kopu z přímého kopu pohodlně skóroval.

Naštěstí Real rychle vstřelil kontaktní branku. A bylo parádní gól! Skvělá kombinace z vlastní poloviny, která končila akrobatickým zakončením Benzemy.

Byla to velká injekce pro Real. Ronaldo, o kterém nebyla do teď sice tolik řeč, sice nedal gól, ale hrál skvěle. Hodně bojoval a pomáhal i obraně. Zidane musel být s jeho výkonem hodně spokojený.

Zápas mohl v poslední desetiminutovce rozhodnout Bale... Jenže rozhodčí NEPOCHOPITELNĚ neuznal jeho gól hlavou. Faul? Ani náhodou. Tohle byl faul od rozhodčího Hernandéze, nikoliv od Bale.

A o pár minut později bylo ještě hůř. Ramos neudržel nervy na uzdě a šel do sprch. Díky bohu, že Real má Ronalda. Že neumí hrát velké zápasy? To zkuste říct jemu. V sobotu hrál skvěle a svůj výkon korunoval gólem, který byl vítězný.

A co víc... Real měl mezi červenou Ramose a Ronaldovým gólem další dvě mega akce. Nejdřív Ronaldo trefil břevno, potom málem skóroval po přihrávce Balea.

Real vyhrál a potvrdil, že pod Zidanem hraje o třídu lépe, než předtím pod Benítezem. Viz pohra 4:0 s Barcelonou na Bernabéu.

Real po špatném úvodu dokázal týmového ducha a dokázal porazit velkého favorita. Boj o druhé místo tak je stále otevřený. A Barcelona zjistila, že není neporazitelná... Liga mistrů to může potvrit.