ANALÝZA: Takhle to nejde! Hráči Realu se v derby vykašlali na bránění, a proto dostali gól

Čas 29. 02. 2016, 13:55 | Autor podvinho | Zdroj marca.com

Jak je tohle, sakra, možné? Přesně tato věta (a možná i hrubší varianty) musí napadnout fanouška Realu Madrid, pokud se podívá na analýzu deníku Marca, který rozebral gól Atlética v derby na Santiago Bernabéu. Ten byl totiž jediný a tudíž rozhodující. A proč to zděšení? Fotbalisté Realu se totiž úplně vykašlali na bránění. Podívejte se sami.

Real Madrid
Rozbor gólu Atlética v derby (© Koláž: Marca.com)

Real nehrál v utkání dobře, ale ani Atlético si šance nevytvářilo. To se změnilo v 53. minutě, kdy se prosadil kanonýr Antione Griezmann. Domácí se naopak na gól nezmohli a před vyprodaným Santiagem Bernabéu padli. Rozbor jediného gólu zápasu je pro fanoušky Realu hodně smutnou podívanou. Tohle je naprosto trapné, neodpustitelné a nehodné dresu Realu Madrid!

1. Isco: Ztráta míče a konec

Celý průšvih začíná tím, že Isco ztratí na polovině hřiště míč. To by ještě nebyla žádná tragédie, ostatně španělský záložník byl v těžké pozici. Trestuhodná je ale jeho reakce. Isco se úplně vykašlal na opětovný zisk míče a zůstal stát. Své kolegy jen pozoroval.

2. Chodící Danilo

Ještě před Iscem je na přiloženém videu vidět reakce v tomto zápase levého obránce Danila. Ten, přestože se soupeř valí na branku Realu, v klidu jde, pak lehce klusá. Gól nakonec nejde na jeho hlavu, ale přihrávku mohl klidně dostat Fernando Torres, kterého nechal Danilo kvůli své laxnosti a lenosti úplně volného.

3. Ostudný Kroosův návrat

Všichni ví, že sprint určitě není předností záložníka Toniho Kroose. Ovšem to, co předvedl německý reprezentant proti Atléticu, je ostuda. Místo, aby se snažil jako nejdefenzivnější ze záložníků pomoci obraně, „vracel“ se v klidném tempu. Přitom od Griezmanna nestál daleko, mohl gólu zabránit. Ale ani se o to nepokusil.

4. Jamesovo selhání

Klíčovou roli v gólu Atlética sehrál záložník James. Jasně, kolumbijský talent má hlavně ofenzivní úkoly, pokud ale všichni útoční hráči budou přistupovat k defenzivním povinnostem jako on v tomto případě, nikdy se Real neposune. Právě James si totiž vůbec nevšímal Filipeho Luise. Místo, aby ho hlídal, ho nechal běžet. Brazilec toho využil a osamocený přihrál na vítězný gól.

Takhle to nepůjde!

Na závěr si dovolím opustit pohled objektivního redaktora a podívám se na celou situaci očima fanouška Realu Madrid. Takhle to totiž nejde. Jak je možné, že si něco podobného Real dovolí v prestižním derby? Slova trenéra Zidana i hráčů o tom, jak je tento zápas důležitý, vypadají v kontextu s tímto rozborem naprosto směšně.

Zidanovi jako trenérovi věřím, potřebuje čas. Pokud si ale nedokáže hráče srovnat, je to průšvih. Ale není to jen o něm. Kapitán Sergio Ramos by měl být první, kdo by měl Kroose, Danila i Jamese seřvat. Tenhle trapný výklus není v žádném případě hodný Realu Madrid.

Fanouškům už dochází trpělivost. Právem. Je totiž velmi smutné vidět na jedné straně hráče Atlética, kteří by pro tým položili život a celý zápas makají naplno, a na druhé straně laxní hvězdy Realu, které ani nejsou ochotné zabrat směrem dozadu. Změny v Realu jsou nutné. Možná dokonce revoluce.

 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (70 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!