Každý pátý Ronaldův gól v lize je z penalty. U Messiho je to každý sedmý

Čas 30. 12. 2015, 23:49 | Autor thjuks | Zdroj marca.com, transfermarkt.de

Kope Ronaldo víc penalt než Messi? Ano, je to tak. Ronaldo nastřílel nejvíc ligových gólů z pokutových kopů v historii Realu Madrid. Souvisí to určitě se stylem hry, který v posledních letech má Real Madrid.

CR7
Ronaldova penalta č. 50 (© Realmadrid.com)

Cristiano Ronaldo zaokrouhlil počet svých gólů v La Lize už na 50. Bylo to sice v kontroverzním zápase proti Realu Sociedad, ale to nic nemění na tom, že CR7 je králem pokutových kopů.

Za svoji kariéru v Realu Madrid má ligovou úspěšnost kopů z pokutového puntíku 88 %. Vzhledem k tomu, že Ronaldo nekope penalt málo je toto číslo obdivuhodné. Zhruba v každém čtvrtém zápase La Ligy si Ronaldo kopne penaltu.

Zatím jich nedal šest. V historii Realu Madrid sice více pokutových kopů nedal už jen Hugo Sánchez (9), ale tento kanonýr jich zároveň tolik ani neproměnil (Sánchez dal 35 ligových gólů z penalt).

Ronaldova čísla v La Lize (2009-2015)

249

gólů

217

zápasů

50

gólů z penalt

20 %

všech gólů Ronalda je z penalt

6

neproměněných penalt

88 %

úspěšnost pokutových kopů

Statistiky tedy hovoří jasně. V průměru v každém pátém zápase La Ligy Ronaldo skóruje z penalty. Ale ani jeho největší konkurent Lionel Messi nemá v penaltách vůbec špatná čísla. Argentinec skóruje průměrné v každém sedmém zápase La Ligy z penalty. Už jich dal 42 a neproměnil jich jako Ronaldo už šest.

Klíčová slova: cristiano ronaldo, statistiky
 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (16 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!