Prezident Florentino Pérez: Pravidlo o vyřazení Realu z Copa del Rey je neplatné

Čas 03. 12. 2015, 19:51 | Autor podvinho | Zdrojrealmadrid.com
Florentino Pérez
Florentino Pérez

Prezident Realu Madrid Florentino Pérez svolal na základě kauzy posledního dne kvůli neoprávněnému startu Denise Čeryševa v utkání Copa del Rey v Cádizu tiskovou konferenci. Na ní působil velmi sebevědomě a věřil, že Bílý balet nemůže být vyřazen.

Pérez se podle předpokladů odvolal na článek 41 z pravidel federace. To samé již před ním prostřednictvím oficiálních stránek učinil ředitel Emilio Butragueňo.

„Pokud hráč není s trestem přímo seznámen, toto pravidlo neplatí. Pokud přichází hráč do Realu Madrid, musí mu to dát někdo vědět. Villarreal ani federace to neudělaly, Denis Čeryšev o tom tedy nevěděl a pravidlo nemůže platit,“ řekl Pérez.

„Realu Madrid se něco podobného nikdy nestalo. Chováme se zodpovědně. Benítez i Chendo (delegát Realu) chtějí to nejlepší pro klub. Pokud bychom zjistili, že jsme udělali chybu, uznáme to a omluvíme se,“ dodal šéf madridského klubu.

Florentino Pérez se tedy možného vyřazení Realu Madrid z letošního ročníku Copa del Rey nebojí. „Pokud si pořádně přečtou článek 41, neměli by nás trestat,“ pronesl. Federace rozhodne o celé kauze v pátek.

„Je to smutná situace, velmi smutná. Ale chyba není na naší straně, jsme naštvaní,“ tvrdil Pérez. „Nebojte se,“ vzkázal pak všem klubovým členům.

Klíčová slova: pérez

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (61 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!