Čeryšev nic netušil, Real taky ne. Co řekli hráči, Benítez a Butragueňo k čerstvé kauze?

Čas 03. 12. 2015, 11:46 | Autor podvinho | Zdrojrealmadrid.com
Denis Čeryšev
Denis Čeryšev

Průšvih, který možná skončí vyřazením Realu Madrid z Copa del Rey. Bílý balet totiž nasadil na půdě Cádizu Denise Čeryševa, jenž si ale měl odpykat jednozápasový trest z minulé sezony a nesměl tak nastoupit. Za stejný prohřešek byla v loňském roce vyřazena Osasuna, nyní to hrozí Realu.

Denis Čeryšev samozřejmě není viníkem, spíše obětí. K incidentu se nijak nevyjadřoval, prostřednictvím stránek Realu Madrid pouze vydal oficiální prohlášení. „Nedostal jsem žádné upozornění z Villarrealu, že bych nemohl v Copa del Rey hrát,“ tvrdil ruský reprezentant.

To je věc, kterou bude chtít Real využít. Čeryšev totiž dostal žluté karty v loňské sezoně právě v dresu Villarrealu. „Článek 41 hovoří o tom, že sankce nebude mít vliv, pokud zúčastněná strana nebyla osobně informována a to Čeryšev nebyl,“ řekl ředitel Realu Emilio Butragueňo.

„O ničem jsme nevěděli, Villarreal ani federace nám nedaly vědět. Mluvil jsem večer s federací, ale musíme počkat do pátku, kdy se o všem rozhodne,“ doplnil Butragueňo. Podle španělských médií je každopádně poměrně pravděpodobné, že to Real odnese vyřazením.

Trenér Rafael Benítez se k případu po utkání moc vyjadřovat nechtěl. „Zjistili jsme to o přestávce a stáhli ho, protože jsme chtěli udělat správnou věc. Nic jsme předem nevěděli, federace ani Villarreal nám nic neřekly,“ tvrdil na tiskové konferenci.

Opatrní ve svých vyjádřeních byli pochopitelně i hráči. „Zjistil jsem to o poločase. To není moje věc, to je záležitost klubu, aby to vyřešil. Pro dobro fotbalu doufám, že se bude hrát odveta,“ vyslovil přání mnohých Madridistas dvougólový Isco.

„Myslím, že to není Denisova vina. Těšil se, že bude hrát a v tu chvíli nemyslíte na to, že jste v minulé sezoně dostal tři žluté karty. Zapomněl na to,“ chránil svého spoluhráče Lucas Vázquez.

„Jsme vždy hrdí, když můžeme hrát a hájit tento dres. Situace s Čeryševem je z minulosti, o tom nemůže přemýšlet. To je věc klubu. Všichni jsme se snažili s ním mluvit a zvednout mu náladu. Není to jeho chyba, měl by být v klidu,“ řekl mladý Marcos Llorente

Klíčová slova: čeryšev

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (62 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!