Součást BBC ve stínu. Bale není produktivní, v roce 2015 dal jen 8 gólů

Čas 25. 11. 2015, 12:30 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
Gareth Bale
Gareth Bale

Ne zrovna příjemné dny zažívá Real Madrid. Kritika se poslední týdny valí na Cristiana Ronalda či Toniho Kroose, nová statistika pak dokazuje i výrazné zhoršení Garetha Balea. V jeho případě nejde o poslední zápas, nýbrž o celý rok 2015.

Za poslední týdny Baleovi těžko něco vyčítat, byl dlouho zraněný a uzdravil se zrovna na těžké zápasy v Seville a s Barcelonou. I když se do ofenzivy snažil, produktivní nebyl. A to, bohužel pro celý Real, platí už několik měsíců.

Bale odehrál za rok 2015 34 zápasů, ve kterých dal 8 gólů. To je na ryze ofenzivního hráče Realu Madrid, zvlášť s jeho postavením a pověstí, dost špatná bilance. Pro srovnání, Cristiano Ronaldo dal za stejné období 42 gólů, Karim Benzema pak 15.

Navíc, Bale nedokáže skórovat proti zvučným soupeřům. Zmiňovaných osm gólů dal v zápasech proti Espanyolu, Levante, Córdobě, Betisu, Granadě a Getafe. Levante a Betisu dokázal dát dva góly. Ale duely s Barcelonou, Atlétikem či zápasy v Lize mistrů? Nula.

Za reprezentaci Walesu přitom Bale předvádí stabilně výborné výkony a góly dávat dokáže. Nyní, konečně zdravý, stojí tedy před velkou výzvou. Člen tria BBC musí dokázat, že střílet branky nezapomněl. Real by to potřeboval.

Klíčová slova: bale, statistiky

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (31 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!