James se stal opět hrdinou Kolumbie. A rýpl si poté do Beníteze?

Čas 14. 11. 2015, 10:24 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
James Rodríguez

Záložník Kolumbie a největší hvězda své reprezentace James Rodríguez zase ukázal, proč si ho cenní nejen v rodné zemi, ale i v Realu Madrid. Šikovný fotbalista sice po svém zranění odehrál ve španělské lize jen 30 minut, ale přesto se stal hrdinou své země, když vyrovnal na půdě Chile.

Kolumbie možná trochu k naštvání Realu Madrid povolala Jamese Rodrígueze i přesto, že byl dlouho zraněný a za Real nastoupil po vyléčení jen v jednom utkání. Jenže kvalifikace o mistrovství světa je pro Kolumbii pochopitelně velmi důležitá  a proto svého klíčového hráče neopomněla.

James každopádně potvrdil, že je mistrem návratů. Už v Seville toho stihl za 30 minut skutečně dost, připravil dvě zajímavé pozice pro spoluhráče a sám dal gól. Za Kolumbii odehrál celý zápas a rovněž skóroval. V 68. minutě vyrovnal na půdě Chile na 1:1 a zařídil tak pro svůj tým hodně cennou remízu.

K přehrání videa potřebujete mít zapnutý javascript a aktivovaný flash player!
videoJamesův gól proti Chile šipka

Po utkání byl James spokojený. Ale zároveň řekl něco, co vyvolalo mírnou kontroverzi. „Jsem absolutně v pořádku, odehrál jsem celý zápas. Ale někteří budou stejně tvrdit, že nejsem,“ komentoval.

Narážel na slova Rafaela Beníteze po utkání v Seville? „James nebyl schopný hrát více než 30 minut. Je teprve na začátku dlouhé cesty k tomu, aby se dostal do nejlepší formy,“ tvrdil totiž španělský kouč poté, co Jamese poslal na hřiště až v průběhu zápasu.

Klíčová slova: james