MARCA: Benítez řeší problém. Jak probudit Toniho Kroose?

Čas 11. 11. 2015, 10:55 | Autor podvinho
Toni Kroos
Toni Kroos

Madridský deník Marca přinesl velmi zajímavý rozbor jednoho z velkých problémů Realu Madrid. Trenér Rafael Benítez se od začátku sezony snaží najít ideální pozici pro záložníka Toniho Kroose, ten ale zatím pokračuje ve špatných výkonech z loňské sezony. Odnese to lavičkou?

Fanoušci to řeší již delší dobu. Zatímco v začátku svého angažmá v Realu po svém přestupu v létě 2014 podával Toni Kroos skvělé výkony a rychle se zařadil mezi nepostradatelné hráče, několik posledních měsíců je na hřišti hodně nevýrazný. Zdá se, že plně nenaplňuje svůj potenciál.

Zatímco na jaře se pokles Kroosovy výkonnosti sváděl na velkou únavu, jelikož prakticky neměl letní přestávku, tentokrát už o tom nemůže být řeč. Nový trenér Realu Rafael Benítez přitom zkusil i změnu postu pro německého středopolaře.

Zatímco pod Carlem Ancelottim se Kroos změnil po odchodu Xabiho Alonsa v defenzivního záložníka, což jeho spíše ladnému stylu úplně nesedělo, Benítez mu dal více ofenzivních úkolů. Pod ním a Lukou Modrićem totiž nastupuje bojovník Casemiro, typický štít.

Ani to ale zatím Kroosovi příliš nepomohlo. Fanoušky štve, že hraje spíše na jistotu, postrádají od něj přihrávky, které by se daly označit za „klíčové“. Přestože se snaží dobře napadat, v obranné hře má také mezery. Rychlejší soupeře občas nestíhá.

S návratem Jamese Rodrígueze se tak nabízí otázka, jestli Kroos o své místo v základu nepřijde. Pro El Clásico to ale spíše nehrozí. Rafael Benítez spíše zachová trojčlennou záložní středovou řadu, protože právě tam má Barcelona velkou sílu. V dalších zápasech to ale už může být jinak. Kroos prostě musí přidat.

Klíčová slova: kroos, benitez

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (31 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!