Danilo předvedl svůj nejlepší výkon v Realu. Zaujal i střeleckou aktivitou

Čas 26. 10. 2015, 16:28 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
Danilo na Celtě Vigo skóroval
Danilo na Celtě Vigo skóroval

Do Realu Madrid přestoupil v létě za 31,5 milionů eur, ale jeho výkony byly ze začátku sezony rozpačité. Pravý obránce Danilo se nicméně po svém zranění vrátil v lepší formě a vrcholem byl zatím zápas na půdě Celty Vigo, kde dokonce skóroval.

Danilo se stal ze začátku sezony terčem kritiky fanoušků, po druhém ligovém kole se navíc zranil. Do sestavy se tak dostal Dani Carvajal a hrál skvěle. Jenže ani on neunikl zranění, když musel odstoupit z derby s Atlétikem.

Naštěstí pro Real se to stalo zrovna ve chvíli, kdy se Danilo vracel. Od té chvíle tak zase opanoval pravou stranu obrany. A nutno dodat, že jeho výkony šly nahoru. Solidně zahrál doma s Levante i na PSG, výborně mu pak vyšel duel na Celtě.

Brazilský reprezentant byl velmi aktivní směrem dopředu a pozorný byl i v defenzivě. Přestože mu Nolito dělal problémy (komu ne?), musel jeho výkon fanoušky potěšit. A co víc, Danilo dal také rozhodující gól utkání, po Jesého přihrávce zvyšoval na 2:0.

Právě v ofenzivně se Danilo vůbec neostýchá. To dokazuje statistika střel, na pravého beka je totiž Brazilec velice aktivní. Za pět odehraných zápasů vystřelil už 7x, třikrát trefil branku. I když je jeho hlavním úkolem defenziva, podpora útoku je dnes již pro krajní obránce povinností. To Danilovi není cizí.

Klíčová slova: danilo

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (16 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!