Střelecká potence Realu: Když nepálí Benzema a Ronaldo, vzniká problém

Čas 12. 10. 2015, 22:30 | Autor Strny | Zdrojmarca.com
Cristiano Ronaldo a Karim Benzema
Cristiano Ronaldo a Karim Benzema

Zranění – v posledních týdnech noční můra každého fanouška Bílého baletu. Ať již při reprezentačních pauzách, nebo zápasech v sezoně, Real Madrid při obojím dočasně přišel o své stěžejní hráče. To ale není jediné, co královský klub trápí. Pojďme se nyní zaměřit na střílení gólů.

Cristiano Ronaldo, ano, již od jeho příchodu se na něj spoléhalo jako na gólostroj, kterým bezpochyby je, stačí se podívat na jeho neuvěřitelné statistiky. V této sezóně se mu ovšem daří nejméně a to v časech, kdy bychom jeho služby potřebovali nejvíce. Samozřejmě nutno zmínit jeho pětigólovou kanonádu proti Espanyolu a i v lize mistrů mu to střílí. V La lize, vyjma zmiňovaného zápasu s Espanyolem, se ale prozatím ani jednou netrefil.

Naštěstí není Cristiano na hřišti sám a jeho parťák v útoku se také činí. Karim Benzema  se šesti góly vede tabulku střelců španělské nejvyšší soutěže. Společně dali 11 branek z celkového počtu 15 gólů, které bílý balet dokázal v lize vsítit. O zbylé se postarali Bale (2) s Jamesem (2). Navíc zmiňované duo vstřelilo všech 16 branek z posledních sedmi zápasů na Bernabéu. (5 v La Lize, 2 v Lize mistrů).  Pokud máte rádi procentuální vyjádření, tak duo KB9 a CR7 se postaralo o 81% všech dosavadních gólů, co dokázal Real Madrid vstřelit. Což je mimochodem o 20% více než v minulé sezoně.

Toto „spoléhání se“ pouze na Ronalda či Benzemu se ovšem nemusí vyplácet. Více zářezů by fanoušci jistě rádi viděli od Garetha Balea, kterého ale zbrzdilo zranění. Chybí také trefy Isca, střelecky se zatím neprosadili ani Modrić, Kroos a náhradníci Jesé a spol. V tomto směru není situace ideální a i dvě bezbrankové remízy napovídají, že když se nedaří Ronaldovi s Benzemou, Real góly nedává.

Po reprezentační pauzu se navíc problémy zdvojnásobí, za Francii se totiž zranil právě Benzema a bude 2-3 týdny mimo hru. Nabízí se tedy otázka, kdo se postará o vlnění soupeřových sítí? Bude to Ronaldo, kterému to začne pálit i v lize? Nebo snad Velšan Bale, kterého by mohla pohánět euforie z historicky prvního postupu na EURO pro jeho domovinu?

Další kdo by se mohl rozstřílet je odchovanec Jesé, který čeká na svou šanci. Když se vedení Realu Madrid rozhodlo nepřivést dalšího forvarda, měl by to být právě Jesé, kdo zastoupí francouzského kanonýra v případě jeho absence. A kdo ví, třeba právě tato těžká situace donutí Real Madrid semknout se a naladit si formu se kterou bude porážet jednoho soupeře za druhým. Zatím v to můžeme jen doufat a spekulovat o tom. 

Klíčová slova: ronaldo, benzema, statistiky

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (11 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!