Real chystá odchody, Asensio jde do Espanyolu. Kam zamíří Illarra a Lucas?

Čas 20. 08. 2015, 17:48 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
Marco Asensio odešel na hostování do Espanyolu
Marco Asensio odešel na hostování do Espanyolu

Poté, co Real Madrid dotáhl příchod Matea Kovačiče z Interu Milán, přišel čas na odchody. Na hostování zamíří Marco Asensio a nejspíš i Lucas Silva, úplně odejít by pak měl Asier Illarramendi. Nejasná budoucnost je stále také kolem Martina Odegaarda a Keylora Navase.

U záložníka Marca Asensia je rozhodnuto. Devatenáctiletý fotbalista zamířil na roční hostování do Espanyolu Barcelona, což už Real oficiálně potvrdil. Trenér Rafael Benítez si sice výkony mladého Španěla v přípravě nemohl vynachválit, klub ale dobře ví, že Asensio potřebuje hodně minut na hřišti. Ty by měl v Espanyolu dostat.

Jistý je také odchod Lucase Silvy, který by měl rovněž zamířit někam na hostování. Brazilec po příchodu Matea Kovačiče zůstal dokonce bez čísla a je prý na něm, jaký klub si pro svůj rozvoj zvolí. Spekulovalo se také o Espanyolu, Betisu či Levante.

Marca dnes každopádně zveřejnila seznam deseti klubů, které by o Lucase měly aktuálně usilovat. Málaga, Getafe, Fiorentina, Southampton, Porto, Sporting, Bruggy, Fenerbahce, Besiktas a HSV.

Kovačičův přestup by pak měl být definitivním razítkem také pro odchod Asiera Illarramendiho. Baskický fotbalista, který fanouškům k srdci nikdy nepřirostl, by mohl klub opustit nastálo. Poslední informace hovoří o zájmu Juventusu. Jasné ale je, že Real na Illarrovi finančně prodělá. Proto se nemůže vyloučit ani hostování, aby si trochu zvedl cenu.

Přestupový otazník každopádně visí i u dalších dvou hráčů Bílého baletu. Tím prvním je Keylor Navas, přestože by měl zastávat roli jedničky. Stále se totiž mluví o příchodu Davida de Gey z Manchesteru United, který by odnesl právě Kostaričan. Možná bude dokonce zakomponován v částečné výměně. Jasno bude každopádně až po 31. srpnu, když končí přestupové období.

Posledním, o jehož budoucnosti se ještě zcela nerozhodlo, je talentovaný Martin Odegaard. U norského mladíka jsou ve hře dvě možnosti – hostování, nebo setrvání v třetiligové Castille s tím, že by trénoval s prvním týmem a dostával šance alespoň v Copa de Rey.

Real totiž musí brát v potaz, že Odegaardovi je stále pouze 16 let a málokterý klub v La Lize si bude moci dovolit z něj udělat základní kámen sestavy. Nor přitom potřebuje nutně hrát. Na druhou stranu, většinou špatná třetiligová hřiště také ideální nejsou.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (39 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!