Každý fotbalista chce hrát na Bernabéu, říká Kovačič. Jeho příchod doporučil Modrić

Čas 20. 08. 2015, 12:16 | Autor podvinho | Zdrojrealmadrid.com
Mateo Kovačič
Mateo Kovačič

Momentálně není na světě mnoho šťastnějších hráčů. Záložník Mateo Kovačič si v jedenadvaceti letech splnil sen, přestoupil do Realu Madrid. „Real je největším klubem na světě, o tom není pochyb,“ řekl na své první tiskové konferenci v roli hráče madridského velkoklubu.

„Je to životní příležitost. Jsem šťastný za podporu, kterou jsem dostal a chci ukázat, proč mě Real Madrid podepsal,“ začal talentovaný fotbalista. „Je to skutečně důležitý krok pro mě i mojí rodinu a já si tento sen chci žít ještě mnoho let. Doufám, že nezklamu a splním všechna očekávání,“ pokračoval.

Jaká je Kovačičova oblíbená pozice na hřišti? „To není na mě, záleží na rozhodnutí trenéra. Kde se cítím nejlépe, je defenzivní záložník. Mluvil jsem krátce s Rafou Benítezem a vítal mě v klubu. Znám ho z časů, kdy trénoval Neapol. Jsem rád, že můžu pracovat s tak zkušeným koučem,“ ukázal Chorvat skromnost.

Příchod svého krajana prý posvětil sám Luka Modrić, na jehož místě by mohl Kovačič alternovat. Prezident Florentino Pérez chtěl znát názor své opory po přátelském utkání s Interem. Po Modrićově chvále mělo padnout definitivní rozhodnutí.

„Je to můj přítel. Jsem šťastný, že s ním budu sdílet jednu kabinu a děkuji mu za všechna dobrá slova, co o mě řekl. Modrić je skutečně skvělý hráč, unikátní,“ vrátil pochvaly Kovačič kolegovi z reprezentace.

Posila Realu se každopádně těší na všechny nové spoluhráče. „Nepochybuji, že všichni hráči jsou fenomenální. Ale Cristiano Ronaldo je nejlepší, dává nejvíce gólů. Je to pocta být součástí tohoto týmu s tak zkušenými hráči. Já jsem teprve na začátku,“ tvrdil Kovačič.

„Každý hráč chce hrát na Bernabéu. Jsem mladý a musím se nadále učit. Co mohu zaručit, je nadšení a touha mládí. V tuto chvíli musím tvrdě trénovat a co nejrychleji se začlenit do týmu,“ dodal.

Jak si hodlá Kovačič poradit s velkým tlakem? „Ve fotbale je tlak vždy, zvlášť v Realu Madrid. Jsem mladý, budu se snažit dělat maximum a věřím, že mi spoluhráči pomohou,“ zakončil chorvatský záložník.

Klíčová slova: kovacic, modric

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (16 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!