Rafa Benítez: Věřím, že Benzema nasází více než 25 gólů

Čas 17. 08. 2015, 20:07 | Autor Larin | Zdrojmarca.com
Karim Benzema
Karim Benzema

Francouzský útočník je velmi často v přestupovém období spojován s Arsenalem, v Madridu s ním však plně počítají. Poněkolikáté to potvrdil i trenér Los Blancos Rafel Benítez.

Je to již 6 let, co do Realu Madrid přišel talentovaný francouzský forvard Karim Benzema. Odchovanec Lyonu přestoupil v létě 2009 za 35 miliónů euro, v hlavním městě Španělska tak vyhlíží již sedmou sezónu. 

Benzema je jedním z nejlepších útočníků na světě. Věřím, že letos vstřelí více jak 25 gólů. Vkládám do něho velké naděje," řekl v rozhovoru pro El País španělský stratég. Pomyslnou hranici, kterou Rafa Benítez vytyčil, překonal Benzema v dresu Realu Madrid pouze jednou. 

Ve své první sezóně v Madridu vstřelil Francouz 9 gólů, o rok později pak o čtrnáct víc. V sezóně 2011/2012, ve které slavil Real Madrid svůj prozatím poslední ligový titul, stanovil francouzský forvard své osobní maximum - 32 gólů. Od té doby Benzema nijak střelecky nevynikal, v sezóně 2012/2013 vsítil branku osmnáckrát, dalším rokem o šest více.

Ačkoliv Benzema nestřílí tolik gólů, spíše je připravuje pro spoluhráče. Těží z toho hlavně Cristiano Ronaldo. V loňské sezóně připravil francouzský forvard hned 11 gólů, sám jich 21 vstřelil.  

Klíčová slova: karim benzema, mužstvo

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (49 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!