ANALÝZA: Co ukázal druhý zápas? Nová pozice pro Balea a lepší bránění

Čas 24. 07. 2015, 17:13 | Autor podvinho
Základní sestava Realu proti City
Základní sestava Realu proti City

Real Madrid odehrál svůj druhý zápas pod novým trenérem Rafaelem Benítezem. Bílý balet ho zvládl perfektně, Manchester City vypráskal 4:1. Přestože je na velké soudy ještě brzy, výkon Realu mnohé naznačil.

Pochopitelně jde stále o přípravu, navíc Manchester City nastoupil oproti Realu bez několika opor. Proto nejde o to oslavovat vítězství Bílého baletu, ale spíše poukázat na prvky, které už jsou ve hře Realu vidět.

Jednou z těch nejzásadnějších je nová pozice Garetha Balea, kterou mu Rafael Benítez vymyslel. Velšan se nyní pohybuje na místě podhrota, pro hráče Football managera můžete říct CAM.

Vypadá to, že tato pozice by mohla Baleovi svědčit. Nejenže vyplňuje prostor za Karimem Benzemou, zároveň ale může sbíhat na obě strany a soupeře přečíslit. Vždyť zrovna první gól padl po jeho centru z pravé strany, za chvíli zase kombinoval s Ronaldem vlevo.

Cristiano Ronaldo se nejčastěji pohybuje na levé straně, ale často si bude sbíhat také doprostřed hřiště. Ofenzivní čtveřice je totiž hodně variabilní, všichni hráči zvládnou všechny pozice. Snad s výjimkou Isca na hrotu.

Při druhém gólu Realu to bylo názorně vidět. Bale i Benzema uvolnili prostor pro Ronalda, ten si seběhl až na hrot, dostal přesný pas od Toniho Kroose a prostřelil Harta. Tento prvek v sobě skrývá obrovskou sílu, soupeř neví, na koho se soustředit dříve.

Druhou novinkou, které se nemohl fanoušek nevšimnout, byla vylepšená defenziva. Zatímco Carlo Ancelotti nechával hráčům více volnosti, Benítez je v tomto pedant. Několikrát bylo vidět, jak hráče gestem rukou žene zpátky. A bylo to znát.

Všichni hráči včetně Cristiana Ronalda neměli problém s tím se správně posouvat a pomáhat obraně. Ta byla hodně sladěná a disciplinovaná. Málokdy vznikala okénka, kterými by mohl soupeř projít. Zlepšení bylo vidět i při obranných standardních situacích, tedy dlouhodobé bolesti Realu.

Zda na to dokážou hráči Realu navázat, se dozvíme hned v pondělí, kdy se Real utká od 14:00 v Číně s Interem Milán.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (21 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!