Legendární Casillas se rozloučil s Realem: Díky za vše a Hala Madrid!

Čas 12. 07. 2015, 12:35 | Autor podvinho | Zdrojrealmadrid.com
Iker Casillas se loučil s Realem v emocích
Iker Casillas se loučil s Realem v emocích

Těžké chvilky. Těžké chvilky zažívají všichni Madridistas v čele s tím možná vůbec největším. Legendární brankář Iker Casillas řekl po 25 letech v Realu Madrid milovanému klubu své sbohem.

Casillasova poslední tisková konference jako hráče Realu Madrid se konala v neděli od 12:00. Trvala jen něco málo přes patnáct minut. Přesto na ni budou Madridistas jen těžko zapomínat.

Legendární brankář, skvělý člověk a symbol Realu měl problém mluvit. Na Casillasovi bylo vidět velké dojetí. „Díky, že jste tu se mnou,“ obrátil se k plné tiskové místnosti. „Tohle je můj nejtěžší den v životě,“ vysoukal ze sebe. Poprvé, ale nikoliv naposledy, se mu dostalo potlesku.

Poté se Casillas dokázal trochu srovnat a nejdříve se obrátil ke svému novému týmu. „Chtěl bych poděkovat Portu, že vě mě věří,“ oznámil zkušený gólman.

„Nyní bych rád něco vzkázal Realu Madrid,“ pokračoval Casillas. „Byl jsem tu 25 let. Je to jako včera, kdy jsem poprvé oblékl dres Realu. Tento klub mě formoval nejen jako fotbalistu, ale také jako člověka.“

„Děkuji všem trenérům, které jsem zažil i všem členům personálu. Od všech jsem se toho mnoho naučil,“ vyprávěl dojatý Casillas.

„Vždy jsem se v Realu Madrid cítil být milován. V dobrých i špatných časech,“ tvrdil. A tiskovou konferenci zakončil kapitán a legenda Realu Madrid něčím, co ani nepotřebuje komentář. „Hala Madrid!“

Po těchto slovech vyprovodil Casillase potlesk. Symbolické. Nic jiného než potlesk, úctu a respekt si za to, co pro Real Madrid udělal, nezaslouží.

Odchází symbol Realu Madrid, odchází skutečný Madridista. Odchází člověk a fotbalista, kterého nikdy nikdo nenahradí.

Klíčová slova: casillas

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (150 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!