Pérez musí vyřešit SEDM klíčových úkolů: Trenér, Ramos i situace brankářů

Čas 30. 05. 2015, 16:22 | Autor podvinho | Zdroj as.com

Prezident Realu Madrid Florentino Pérez má před sebou horké a náročné období. Šéf klubu musí vyřešit hned sedm důležitých věcí počínaje trenérem áčka přes hráče až po mládež. Na nejpravděpodobnější varianty se můžete podívat v našem článku.

Pérez
Florentino Pérez má spoustu důležitých úkolů (© RealMadrid.com)

1. Trenér
Tady je v podstatě jasno. Novým trenérem Realu Madrid se na 99% stane Rafael Benítez. Španělský odchovanec madridského klubu končí v neděli na lavičce italské Neapole a měl by začít jednat. Real mu nabídne nejspíš dvouletou smlouvu. Kromě svého týmu rád Benítez spolupracuje s některou z legend klubu. Místo asistenta by proto mohl zabrat Fernando Morientes.

2. Sportovní ředitel
Rafael Benítez má také rád nad sebou někoho v pozici sportovního ředitele. Real má s tou pozicí zkušenosti, za panování Josého Mourinha byla ale na jeho přání zrušena. Benítez by si chtěl podle deníku AS z Neapole přivést Riccarda Bigona, Pérez má ale na svém seznamu i jiná jména.

3. Ramosova budoucnost
Přestože má Sergio Ramos v Realu smlouvu ještě na dva roky, obě strany chtějí jednat o nové. Jenže celá situace se nečekaně zasekla. Média spekulují, že vztahy Ramosova bratra a zároveň agenta s Pérezem jsou dost napjaté. Klub ale Ramose vidí i nadále jako lídra a sám hráč chce ve svém milovaném klubu zůstat. Proto je pravděpodobné, že se najde řešení.

4. Situace brankářů
Hodně zajímavé bude sledovat, jak si Florentino Pérez poradí s touto situací. Real Madrid chce podle všeho přivést z Manchesteru United Davida de Geu. Je zřejmé, že mladý Španěl nepřijde sedět na lavičce. Otázkou ovšem je, kdo by mu kryl záda a samozřejmě v případě potřeby, zranění či horší formy De Gey chytal. Podle všeho padne volba na legendárního Ikera Casillase, který chce v klubu zůstat a o místo je ochoten se rvát. Keylor Navas by mohl odejít za větší herní vytížeností jinam.

5. Záloha
V loňském létě se v záloze Realu udály velké změny. Odešel Ángel di María i Xabi Alonso, na hostování pak zamířil Casemiro. Právě (ne)návrat Brazilce bude prvním bodem, který se musí vyřešit. Porto si ho chce udržet a Real bude muset zaplatit nespecifikovaný poplatek, aby ho dostal zpět.

Jistý je v tuto chvíli pouze odchod Samiho Khediry. Naopak to vypadá, že Asier Illarramendi v klubu zůstane, stejně jako Lucas Silva. Přesto se spekuluje o posilách. Benítez je prý velkým fanouškem Vidala z Juventusu, značný zájem má Real o Verrattiho z PSG. Jenže toho Pařížané pustit nechtějí.

6. Gareth Bale
Bale není v Realu ve snadné situaci. Svými výkony v předešlé sezoně hodně zklamal, kritickými vyjádřeními o jeho spoluhráčích mu nepomohl ani agent. Přesto je velmi pravděpodobné, že v klubu zůstane. Pérez ho totiž nadále podporuje a věří mu. Bude ovšem zajímavé, jakou pozici a úkoly si pro něj nový trenér připraví. Je jasné, že se Bale musí zlepšit.

7. Mládež
Pérez nesmí zapomínat ani na akademii La Fábrica. Ramón Martínez, který byl za mládež Realu zodpovědný, musel tento post kvůli nemoci opustit. Prezident Realu tak musí najít na tuto pozici náhradu. Zároveň je potřeba zajistit kvalitní kádr Castilly, která by měla pod vedením Zinedina Zidana opět usilovat o postup do druhé ligy. Spekuluje se o zrušení týmu Real Madrid C. Nejlepší hráči by šli do Castilly, ostatní by si museli najít angažmá jinde.

Klíčová slova: pérez
 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (57 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!