Trenéři i hráči se klaní Iscovi. Toto jsou nejlepší momenty mé kariéry, tvrdí Španěl

Čas 24. 02. 2015, 13:50 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
Isco slaví gól za Real Madrid
Isco slaví gól za Real Madrid

Fanoušci ho milují, stal se jedním z klíčových hráčů Realu Madrid, každý zápas hraje naplno. Dvaadvacetiletý záložník Bílého baletu Isco zažívá velmi úspěšné období. Jeho schopnosti obdivují dokonce i trenéři a příznivci soupeře.

V Elche předvedl Isco další z řady vynikajících výkonů. Vzít mu míč je skoro nemožné, dokáže vybruslit i z těch nejtěžších situací. Vše korunoval přesným centrem na hlavu Cristiana Ronalda. Když hřiště opouštěl, tleskal mu celý stadion. Včetně domácích fanoušků.

„Sledujeme nejdůležitějšího hráče, kterého bude Španělsko v budoucnu mít,“ vysekl Iscovi po zápase poklonu kapitán Realu Madrid i španělské reprezentace Iker Casillas. „Může napodobit Raúla či Iniestu,“ dodal brankář madridského klubu.

Slova uznání měl po zmiňovaném utkání pro španělského záložníka i trenér Elche Fran Escribá. „Hráč jeho kalibru může hrát na více pozicích. Připomíná mi Davida Silvu,“ poukázal na hvězdu Manchesteru City.

To trenér Luis Milla, jenž Isca vedl ve španělském mládežnickém výběru na OH 2012 v Londýně, si všiml další přednsoti. „Vede si výborně. Věděli jsme, jak je skvělý na míči a jak umí být kreativní. Nyní ale vidíme i druhou stránku jeho hry - jeho pohyb bez míče a defenzivní práci.“

Své si s Iscem nedávno užili i obránci Málagy, záložníkova bývalého klubu. „Jeho schopnosti a dovednosti týmu neuvěřitelně pomáhají. Hráč jako on může hrát, kde chce, a dělat si na hřišti, co chce,“ řekl doslova trenér Málagy Javi Gracia.

Jediný, kdo se snaží neustále „Iscománii“ trochu brzdit, je paradoxně trenér Realu Carlo Ancelotti. Zkušený Ital ale moc dobře ví, co dělá. Uspokojit se v této fázi kariéry by byla ohromná chyba.

Pokud bude ovšem Isco v současné pohodě pokračovat a nepoleví ve velkém úsilí, může být budoucím tahounem nejen Realu Madrid, ale také Španělska. „Prožívám nejlepší momenty mé kariéry,“ má jasno sám Isco.

Klíčová slova: isco, casillas

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (41 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!