Ancelottiho 99 zápasů v Realu: Čtyři tituly, komplex Atlético i rekordní série výher

Čas 21. 02. 2015, 13:04 | Autor podvinho | Zdroj as.com

Trenér Carlo Ancelotti bude stát v neděli v Elche posté na lavičce Realu Madrid v soutěžním zápase. Předchozích 99 zápasů přineslo skutečně mnoho nezapomenutelných momentů. Přestože si Bílý balet zažil pod italským trenérem i nepříjemné chvilky, ty dobré převažují.

Ancelotti

La Décima

Sen a hlavní cíl Realu Madrid. Mnohdy až posedlost. Právě na získání La Décimy, tedy desátého titulu z Ligy mistrů, si vylámalo zuby mnoho trenérů včetně Josého Mourinha. Carlo Ancelotti to zvládl ve své první sezoně. A byla to jízda.

Sám italský kouč označil za svůj vůbec nejlepší zápas na lavičce Realu odvetu semifinále na hřišti Bayernu Mnichov, kde Bílý balet mírně favorizovaného soupeře naprosto roznesl. Výsledek 4:0 hovořil za všechno. Naopak perné chvilky zaříval Real na hřišti Dortmundu ve čtvrtfinále a samozřejmě v nezapomenutelném finále.

Čtyři tituly

Trofeje, to je hlavní úkol každého trenéra Realu Madrid. Právě ty se nakonec počítají ze všeho nejvíce. Ancelotti získal za svých 99 zápasů hned čtyři. Kromě zmiňované La Décimy dokázal se svým týmem opanovat loňský ročník Copa del Rey, kde Real ve finále porazil Barcelonu.

Královský klub pak uspěl v dalších dvou krátkodobějších soutěžích. Porazil Sevillu v boji o Evropský superpohár a s přehledem získal titul klubových mistrů světa. Naopak La Liga v prvním roce utekla, stejně jako domácí superpohár.

Rekordní série výher

Takhle odpovídá na kritiku pravý mistr. Real prohrál na začátku sezony dvě ligová utkání za sebou, poté ale nastartoval neuvěřitelnou sérii výher. Ve všech soutěžích zvítězil nakonec Real ve 22 zápasech v řadě.

Tím překonal Bílý balet španělský rekord, který držela Barcelona. Ta ještě pod Frankem Rijkaardem vyhrála osmnáckrát. Světový rekord (24 výher) ale nakonec Real nepřekonal. Skvělou sérii ukončila prohra ve Valencii.

Komplex Atlético

Dlouho to bylo naopak. Více než 10 let neporazilo Atlético svého městského soupeře. Jenže to už je pryč. Začalo to výhrou Atletů ve finále Copa del Rey, kdy stál na lavičce Realu ještě Mourinho, a pokračuje to i pod Ancelottim.

Nemusíme připomínat, že ten nejdůležitější zápas proti Atlétiku Real zvládl (93. minuto, díky Sergio). Jenže tím se nemůže tým Carla Ancelottiho utěšovat věčně. Real nenašel letos na Atlético recept v domácím superpoháru (1:1, 0:1), v lize (1:2, 0:4) ani v Copa del Rey (0:2, 2:2).

Klid, respekt a TÝM

Kromě věcí, které vidí i fotbalový lajk, přinesl Carlo Ancelotti do týmu ještě něco. Něco, co klub nutně potřeboval. Po Mourinhově bouřlivém období přinesl Ancelotti klid. Hráči často přiznávají, že lepší partu ve své kariéře v kabině možná nikdy neměli. A nezapomenou zmínit Ancelottiho zásluhy.

Carlo Ancelotti, jeho svěřenci a všichni fanoušci Realu Madrid si nyní přejí, aby úspěchy pod italským koučem pokračovaly. Prvním krůčkem musí být výhra v Elche, v Ancelottiho stém soutěžním utkání.

Klíčová slova: ancelotti, statistiky
 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (35 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!