Lucas Silva: Realu Madrid fandím už od dětství

Čas 26. 01. 2015, 22:01 | Autor Lulinka | Zdrojrealmadrid.com
Lucas Silva
Lucas Silva

Lucas Silva rozšířil v pondělí řady Realu Madrid a při té příležitosti se dostavil na svou první tiskovou konferenci v novém působišti.

„Toto je sen. Je to nová etapa v mé kariéře. V tomto klubu se chci zapsat do historie. Jsem připravený hrát. Toto je pro mě něco nového, ale cítím se být připravený. Příležitost přijde, a tak musím být připravený, abych ji využil. Když jsem sem přišel, cítil jsem se opravdu skvěle. Musím se přiznat, že když jsem vstoupil na hřiště, cítil jsem motýly v břiše."

Na postu, na kterém Lucas hrává, je přetlak: „Bude to radost pracovat s tak skvělými hráči, především se záložníkem jakým je Kroos. Jsem velmi hrdý na to, že s ním budu hrát. Jeho kariéru už dlouho sleduju. Je to kvalitní hráč. Toto mi ale klade velkou zodpovědnost na ramena a podporuje mou důvěru, abych šel v jeho stopách. A kdo ví, třeba budu hrát po jeho boku."

O změně stylu: „Nemluvil jsem s trenérem o tom, co mám změnit nebo upravit, ale nemyslím si, že toho bude moc. Budu hrát fotbal tak, jak jsem vždycky hrál. Musím využít příležitost a hrát nejlépe, jak jen budu moct."

Lucase se ptali i na styl hry, který Real praktikuje: „Nějaké zápasy jsem viděl. Musím se přiznat, že jsem neviděl všechny, ale vždycky, když mám čas, tak se dívám. Tým pracuje velmi dobře. Jsou velmi dobří a jsou na vrcholu. Jsem tu, abych pomohl."

O sobě jako o fotbalistovi: „Jsem velmi technický hráč, ale vždycky si hlídám svůj post. Rozdávám míče na všechny strany. Posílám dlouhé přihrávky a snažím se, aby byl střed hřiště vyvážený."

Silva mluvil i o prezidentovi Realu Madrid: „Velmi pěkně mě zde přivítal. Hned od začátku jsem cítil, že mi věří. Teď je na mně, abych mu tuto důvěru svými výkony oplatil."

O svých vzorech: „Mnoho let už sleduji Real Madrid a hráče, kteří zde jsou a byli. Díval jsem se na zápasy a hrál videohry. Například jsem se zajímal o Brazilce, kteří zde hráli a kteří tvořili historii jako Ronaldo, Roberto Carlos, Kaká nebo Julio Baptista, se kterým jsem měl možnost hrát v Cruzeiru. Všichni hráči reprezentovali Real Madrid velmi dobře. Byl bych rád, kdybych jako oni přepsal dějiny tohoto klubu."

Dostat se do základní sestavy nebude snadné: „Je to jeden z mých cílů, ale musím to brát krok za krokem. Mým dalším cílem je, abych pomohl týmu. Cítím se skvěle. V Cruzeiru jsem hrál a po mnoho let vyhrával tituly a teď se soustředím na to, abych si vybudoval své místo i tady."

O týmu: „Ještě jsem se nesetkal s trenérem ani s hráči. Hodně lidí se mě ptalo na Marcela, protože je Brazilec. Slyšel jsem o něm skvělé věci, že je to bezstarostný člověk, a jsem si jistý, že mi pomůže s adaptací. Co se týče trenéra, tak jsem četl nějaké věci, které o mně říkal. Že budu pro tým užitečný a že se mnou bude počítat. Jsem moc šťastný a připravený pomoci."

Klíčová slova: silva, interview

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (13 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!