Gareth Bale: Byl to neuvěřitelný rok

Čas 21. 12. 2014, 13:09 | Autor Lulinka | Zdrojrealmadrid.com
Gareth Bale s trofejí z MS klubů
Gareth Bale s trofejí z MS klubů

Real Madrid v sobotu získal titul z MS klubů a hráči byli po zápase nadšení, protože získali trofej, která klubu doposud scházela.

Sergio Ramos

„Je to výjimečný den pro klub i fanoušky. Toto je výsledek tvrdé práce. Na osobní úrovni jsem velmi šťastný. Tento rok snad nemohl být lepší a také se mi podařilo dát důležité góly. Jako druhý kapitán bych chtěl pogratulovat mým spoluhráčům ke skvělému roku."

Novináře zajímalo, jestli je toto Sergiův nejlepší rok v jeho dosavadní kariéře: „O tom není pochyb. Vyhrál jsem La Décimu, o kterou jsem bojoval tolik let. Mou prací je dobře bránit a jsem rád, že jsem mohl přispět i góly."

Aby dal stoper ve dvou zápasech za sebou gól, to se moc nestává: „Je těžké to vysvětlit, ale máme v týmu několik jedinečných hráčů, kteří umí správně kopnout do míče a tím mi moji práci usnadňují. Vždycky jsem byl hráčem, který rád dával góly. Jsem v týmu, ve kterém chci být a vyhrál jsem každou možnou trofej. Od života toho nemůžu víc žádat."

Álvaro Arbeloa

„Získali jsme čtyři trofeje, takže rok 2014 zakončujeme tím nejlepším možným způsobem. Je to vrchol fantastického roku. Vedli jsme si opravdu dobře. Jsme tým, který se dívá dopředu, a už se moc těšíme na rok 2015."

Álvaro prozradil jaké je jejich tajemství, které vede k úspěchu: „Vždycky je to tvrdá práce. Chcete-li být nejlepší na světě, vyhrát 22 zápasů v řadě a dosáhnout na vše, na co letos my, tak musíte držet pohromadě, tvrdě pracovat a mít trenéra jako máme my."

Álvaro mluvil i o Sergivo: „Sergio Ramos je ve velkolepé formě. Jsem za něj šťastný, zaslouží si to. Trefit se v semifinále i ve finále je skvělý zvyk, který doufáme, že si udrží."

Obránce Realu Madrid mluvil i o 700. zápase Ikera za Real: „Je to neuvěřitelné. Je na dobré cestě k tomu, aby přeskočil všechny ostatní a stal se hráčem Realu Madrid s nejvíce starty. Gratuluji mu a doufám, že odchytá ještě mnoho zápasů."

James

„Jsem šťastný. Přišel jsem sem, abych vyhrál trofeje a také to dělám. Mistrovství světa klubů jsme chtěli vyhrát, je to historický počin. Lámeme rekordy a doufám, že v tom budeme pokračovat, protože pro tento tým je limitem až nebe."

„Doufám, že jsou fanoušci šťastní. Po fyzické stránce jsem na tom dobře. Doufám, že tady zůstanu a budu tento klub po mnoho let reprezentovat."

Gareth Bale

„Moc jsem se těšil, že si za Real Madrid zahraju na MS klubů. Pro nás to byl neuvěřitelný rok. Doufám, že ve vyhrávání titulů budeme pokračovat."

Gareth děkuje fanouškům za jejich podporu: „Je to působivé cestovat po celém světě a vidět, jak nás fanoušci vítají. Jsme jim za to moc vděční. Jsem šťastný, že můžu hrát za nejlepší klub na světě. Je to neuvěřitelný pocit a jsem také pyšný, že reprezentuji Wales. Doufám, že se nám v roce 2015 bude dařit."

Isco

„Všichni jsou velmi šťastní, protože toto je opravdu důležitý titul. Tým si ho zasloužil za to, jak hrál. Soupeř to na nás zkoušel s fauly, protesty, zdržováním, ale my jsme věděli, co máme dělat, abychom vyhráli. V roce 2015 chceme pokračovat ve vyhrávání titulů."

Pepe

„Od té doby, co je trenér v klubu, mi hodně pomohl. Chceme dál získávat tituly, ale bude to dlouhá a těžká cesta. Uvidíme, jestli jsme schopní to zopakovat."

Iker Casillas

„Byl to velmi pozitivní rok, a to jak na profesionální úrovni, tak i v soukromí. Jsem velmi šťastný, že jsem za Real odehrál 700 zápasů a ještě ke všemu vyhrál MS klubů.

„Byl to skvělý rok. Sezóna v roce 2015  pokračuje a my doufáme, že to také bude nezapomenutelný rok"

I Iker mluvil o Sergiovi: „Jsem moc rád za góly, které Sergio dal. Pro Real Madrid a Španělsko je to důležitý hráč. Je statečný, čestný, nadšený a opravdu odvážný."

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (11 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!