Carlo Ancelotti: V tuto chvíli jsme nejlepší na světě

Čas 21. 12. 2014, 11:15 | Autor Lulinka | Zdrojas.com
Carlo Ancelotti s trofejí z MS klubů 2014
Carlo Ancelotti s trofejí z MS klubů 2014

Real Madrid zakončil rok 2014 nejlépe, jak jen mohl, a Carlo Ancelotti doufá, že i rok 2015 bude stejně úspěšný.

Jak se právě teď cítíte?
Jsem opravdu šťastný, protože jsme zakončili rok dobře. Pro nás to byl nezapomenutelný rok. Tvrdě jsme pracovali a poradili jsme si i s těžkými zápasy.

Ve 112leté historii klubu se ještě nikdy nestalo, že by někdo získal za jeden rok čtyři trofeje. Musíte být velmi pyšný na to, co jste dokázali.
Cítím spoustu věcí. Hrdost, štěstí... Jsem v klubu, který má fantastické hráče. Do budoucnosti můžeme hledět s velkým optimismem. Tým si zasloužil tuto trofej vyhrát. Myslím si, že můžeme říct, že je Real Madrid v tuto chvíli nejlepším klubem na světě.

Jste teď lepší trenér?
Být tady je velký zážitek, protože jsme jedna velká rodina. Všichni spolupracujeme a máme stejný cíl: udělat vše, co je v našich silách, abychom vyhráli.

Očekával jste, že na stadionu bude tak skvělá atmosféra?
Bylo to milé překvapení. Cítili jsme se, jako bychom hráli doma. Lidé se k nám tady chovali úžasně a dělali vše pro to, aby nám pomohli vyhrát.

Po všem, co se letos stalo, čeho si nejvíc ceníte?
Jestli mám říct jen jeden okamžik, tak je to finále Copa del Rey. Zisk této trofeje nám dal v tu chvíli sebevědomí, které jsme potřebovali. To byl zlom. Poté hrál tým lépe a lépe.

Co nám řeknete k výkonům Sergia Ramose z posledního týdne?
Trefil se ve finále i v semifinále. Góly dal i ve finále Ligy mistrů a v semifinále. Raději bych mluvil o všech hráčích, protože jsme tým.

Cristiano nedal gól...
Vždycky pomůže týmu. Je to týmový hráč. Co jiného můžu říct? Je to nejlepší hráč, jakého máme.

Jakou soutěž chcete v roce 2015 nejvíce vyhrát? La Ligu?
Pokud bychom mohli zopakovat to, co se nám povedlo letos, byl bych šťastný. Letos se nám dařilo, a to nám do budoucna dodá sebevědomí. To je náš cíl. Nyní si musíme všechno užít: tým, fanoušky, atmosféru, lidi kolem nás.

Ve srovnání s jinými týmy z historie, jak tento vidíte?
Je těžké srovnávat týmy napříč generacemi, protože fotbal se tak rychle mění. Máme tým, který tvrdě pracuje a hraje dobře, ale je nemožné nás srovnávat s týmy z historie. Jsme rádi, že můžeme být součástí tak skvělé klubové historie.

Trénoval jste ve všech velkých evropských ligách.  Mohl byste je srovnat a říct, která z nich je nejtěžší?
Všechny mají svou jedinečnou fotbalovou kulturu. Všechny jsou konkurenceschopné a dobré. Trénování v různých zemích je pro mě dobrou zkušeností.

Klíčová slova: ancelotti, interview

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (13 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!