Real Madrid porazil San Lorenzo 2:0 a slaví premiérový triumf na MS klubů

Čas 20. 12. 2014, 22:32 | Autor Lulinka
Sergio Ramos se spoluhráči

Los Blancos dokázali získat i poslední trofej, která jim v jejich sbírce doposud chyběla. Svěřenci Carla Ancelotti vybojovali v sobotu večer titul z Mistrovství světa klubů. O góly se postarali Sergio Ramos a Gareth Bale.

Před zápasem všichni sázeli na výhru Realu Madrid, ale nikoho by asi nenapadlo, že se při tomto utkání Los Blancos tak nadřou.

Real sice mohl jít už v první minutě do vedení, ale akce bohužel nevyšla. Toni Kroos to celé rozjel skvěle, přihrál Cristianovi a ten posílal před bránu balón Benzemovi, ale Karim zakopl a z šance tak nakonec nic nebylo.

Hráči madridského celku měli míč stále na svých kopačkách, ale některé přihrávky nebyly zrovna přesné, na což nejsme zvyklí. Ztráceli hodně míčů, ale bojovali a nevzdávali se.

Situaci jim neulehčil ani soupeř, který si v prvním poločase nevytvořil prakticky žádnou šanci a Iker Casillas tak neměl co likvidovat, ale na druhou stranu hráli dost agresivně a hráče Realu Madrid rozhodně nešetřili. Vypadalo to, že chtějí madridské vyprovokovat a občas jsme mohli vidět, jak Carvajalovi nebo Baleovi ruply nervy. No, nemůžeme se jim ani moc divit, protože byli v jednom kuse na zemi.

Real sice držel míč, ale dostat se k nějaké pořádné šanci také nemohl. Cristiano Ronaldo dnes neměl svůj den, ale naštěstí se ve 36. minutě prosadil Sergio Ramos, který se opět trefil hlavou a dostal tak Los Blancos do vedení 1:0.

Na konci prvního poločasu se zranil Marcelo, kterého nahradil Fábio Coentrão. Doufejme, že to nebude nic vážného a Marcelo bude po Vánocích k dispozici.

Ve druhém poločase šla intenzita zápasu dolů. San Lorenzo přestalo hrát tak agresivně a poté, co zvýšil Gareth Bale na 2:0 si Real výsledek v poklidu hlídal. Po 80. minutě sice San Lorenzo několikrát ohrozilo Casillasovu bránu, ale Iker byl vždy připravený a šance soupeře zlikvidoval.

Real Madrid tak získal čtvrtý titul v roce 2014. Po triumfech v Copa del Rey, Lize mistrů a evropském Superpoháru získal i trofej z MS klubů. Co k tomu můžeme dodat? Snad jen to, že toto byl pro Real Madrid velmi úspěšný rok. Věřme, že i nadcházející rok 2015 se svěřencům Carla Ancelottiho vyvede v podobném duchu.

Další zápasy nás čekají až v roce 2015. Je před námi tedy dvoutýdenní pauza, během které si hráči odpočinou, a my to nějak bez toho fotbalu vydržíme. Krásné Vánoce, Madridistas.

REAL MADRID - SAN LORENZO 2:0

Real Real Madrid: Casillas - Carvajal (73´ Álvaro Arbeloa), Pepe, Sergio Ramos (89´ Raphaël Varane), Marcelo (44´ Fábio Coentrão) - Isco, Kroos, James Rodríguez - Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo.

San Lorenzo San Lorenzo: Torrico - Buffarini, Yepes (61´ Cetto), Kannemann, Mas - Mercier, Ortigoza, Kalinski - Verón (57´ Romagnoli), Barrientos. Cauteruccio (68´ Matos).

Góly: 36. Sergio Ramos, 51. Gareth Bale

Klíčová slova: report, san lorenzo