Cristiano Ronaldo: Hrál jsem za Real zraněný, ale nelituji toho

Čas 28. 08. 2014, 13:46 | Autor sandis87 | Zdrojmarca.com
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo během rozhovoru pro deník Marca prozradil, jak to bylo s jeho zraněním, zhodnotil rok 2014 i letošní kádr Realu Madrid, přiblížil vztahy mezi týmem a Carlem Ancelottim a dokonce pohovořil i o vztazích s Lionelem Messim.

Na konci minulé sezóny jste nebyl úplně fit. Tlačil jste se hodně do finále v Lisabonu a na mistrovství světa v Brazílii?
„Samozřejmě ano. Nebyl jsem úplně fit, ale chtěl jsem hrát. Na klubové úrovni to naštěstí dopadlo dobře, s Portugalskem už to bylo horší. Věci vždy nemohou být v pořádku. Poučil jsem se ze svého zranění, ale nelituji toho, že jsem s tím nastoupil do některých zápasů, protože musím hrát za Real Madrid, kteří mě platí a dávají mi vše, a za Portugalsko, které je mou domovinou.“

Byl podle vás rok 2014 váš nejlepší rok?
Možná. Z hlediska individuálních a týmových ocenění určtiě, ale když se podíváte, jak hraji šest, sedm let, hraji téměř pořád stejně. Samozřejmě jsem nadšený z tohoto roku. Získal jsem nejvíce individuálních ocenění a dařilo se nám na klubové úrovni, byl to skvělý rok.

Carlo Ancelotti o letošním Realu Madrid říká, že je ještě lepší, než ten z minulého roku. Je to pravda?
Uvidíme na konci sezóny, zda je Real lepší nebo horší než minulý rok. Můžete koupit 40 nejlepších hráčů planety a stejně nebudete mít skvělý tým. Neříkám, že hráči, které Real nakoupil, nejsou hráči top kvality, ale nedělejte závěry před koncem sezóny.“

Je vztah mezi hráči a trenérem Carlem Ancelottim tak dobrý, jak vypadá?
Je přímo perfektní. Jako trenér odvádí vynikající práci. Je to skvělý kouč a ještě lepší člověk. Všichni s ním vycházíme velmi dobře.

Po pěti letech, co jste v Realu Madrid, vadí vám stálé porovnávání s Lionelem Messim, nebo jste se s tím naučil žít a berete to již jako část vašeho života?
Nyní je to část mého života. Lidé nás stále musí porovnávat. To je jako ve Formuli 1, také stále porovnávají Ferrari a Mercedes. Prostě tohle je toho součástí. A nejen od té doby, co bydlím v Madridu. Tohle znám už z Manchesteru, jsem na to zvyklý.“

Hodně spekulací říká, že váš osobní vztah s Messim není ideální...
Takhle to vůbec není, jsme kolegové. Jsme spolupracovníci, abych pravdu řekl. Nevídáme se mimo fotbalový svět, tak jako s velkou částí hráčů. Dělá vše pro svůj klub i národní tým, stejně jako já. Ano, rivalita je zde na místě. Oba se snažíme pro své týmy, které reprezentujeme, udělat maximum.“

Myslíte, že se jednou společně s Messim zasmějete těmto rokům?
Pevně v to doufám. Fotbal je hra, zábava, něco, co nás baví. Fotbal je skvělá věc, každý se na něj rád dívá. Naši rivalitu musíme brát i pozitivně, protože to je ta dobrá věc.

Klíčová slova: crisitano ronaldo, interview

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (18 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!