OFICIÁLNĚ: Álvaro Morata přestupuje do Juventusu, Real má právo zpětného odkupu

Čas 19. 07. 2014, 13:43 | Autor podvinho | Zdrojjuventus.com
Alváro Morata přestupuje do Juventusu
Alváro Morata přestupuje do Juventusu

Odchovanec Realu Madrid Álvaro Morata poprvé okusí, jaké to je hrát za jiný klub. Podle předpokladů odchází do italského Juventusu Turín, který zaplatí kolem 20 milionů eur. Přestup potvrdily oficiální stránky italského mistra.

Álvaro Morata strávil v Realu Madrid celou kariéru. Do základní sestavy A-týmu se ale v minulé sezoně prosadit nedokázal. Za větším herním vytížením přestupuje do Juventusu, kde bude o své místo ovšem také bojovat s početnou konkurencí.

Italský klub zaplatí za odchovance Bílého baletu 20 milionů eur. Morata podepíše v Juventusu smlouvu na pět let s platem 3 miliony eur ročně.

Jak již bývá zvykem, Real si ovšem na talentovaného útočníka zajistil právo na zpětný odkup. V roce 2015 si ho může stáhnout zpět za 30 milionů eur, v roce 2016 pak za 36 milionů.

Álvaro Morata za svoji kariéru odehrál za Real Madrid 52 zápasů v nichž vstřelil 11 branek. Ve svém mladém věku se navíc může pochlubit tím, že s klubem už získal všechny cenné trofeje - La Ligu, Ligu mistrů, španělský pohár a španělský superpohár.

Nyní jde mladý útočník za novou výzvou a nezbývá, než mu popřát jen to nejlepší do budoucna Třeba ho ještě v bílém dresu uvidíme.

Klíčová slova: alvaro morata, přestupy

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (43 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!