Ancelotti: Finále proti Barce potřebujeme hrát s nadšením, motivací a koncentrovaní

Čas 14. 04. 2014, 19:56 | Autor redakce | Zdrojrealmadrid.com
Carlo Ancelotti věří v zisk první trofeje pod jeho vedením
Carlo Ancelotti věří v zisk první trofeje pod jeho vedením

Carlo odpočítává poslední dny do zápasu, ve kterém může získat první trofej během jeho působení u Los Blancos. Italský trenér poskytl internetovým stránkám Bwin rozhovor.

„Toto utkání je důležité z mnoha důvodů," začal. „Je to první trofej v sezóně, kterou můžeme vyhrát. To dává utkání velký význam. Možnost zisku první trofeje v sezóně nás motivuje," řekl na úvod.

Utkání dvou nesmiřitelných rivalů bývá velice vyhecované. Ancelotti klade důraz i na psychickou odlonost. „Myslím, že mentální úroveň bude velmi důležitá. Po skončení tohoto duelu bude mít vítězná strana větší motivaci a touhu hrát co nejlépe do konce sezóny. Z duševního hlediska to bude velmi důležité," uvedl Carlo.

Carlo si dovolil zareagovat i na minulé El Clasico: „Nemyslím si, že bude mít psychologickou výhodu (Barcelona) z toho, co se stalo v minulosti. V současné době to je těžké utkání pro Barcelonu i pro Real Madrid. Musíme hrát výborně, namotivovaní a hodně koncentrovaní. Pokusíme se vyhrát," odkryl Ital plány do utkání.

"V lednu jsme hráli velmi dobře, v poháru jsme neinkasovali. Především si myslím, že si zasloužíme být ve finále. My všichni dáme do vítězství všechno," ujistil fanoušky Carlo.

Ancelotti se vrátil také k bývalým štacím. V Itálii, Anglii a teď i ve Španělsku trénuje tým s ambicemi na zisk domácího poháru. „V Itálii není domácí pohár tak důležitý. Ve Španělsku je to velmi důležité, stejně jako v Anglii. Tam všechny týmy bojují, aby pohár získaly. V Itálii není Coppa Italia pro kluby podstatná," vysvětlil.

Rozhovor se slavným trenérem se stočil také k slavné historii Realu Madrid. „Madrid má ve světě obraz, který nikdo jiný nemá. Je světově proslulým klubem s velkou historií a tradicí. To je to, co ho odděluje od jiných klubů," neskrýval obdiv.

Protože Carlo Ancelotti trénoval týmy ve čtyřech z pěti nejlepších lig, mluvil o fotbale, kterým se týmy prezentují. „V Itálii je velmi důležitá taktika. V Anglii se hraje rychlý a důrazný fotbal. Ve Francii jsou hráči hodně intenzivní a fyzicky silní. Ve Španělsku je to o technice, o dotykách s míčem," podotkl na závěr.

Klíčová slova: ancelotti, ,.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (43 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!