Ancelotti: Našim cílem je vítězství v Lize mistrů

Čas 11. 04. 2014, 22:00 | Autor frlarenko | Zdrojrealmadrid.com
Carlo Ancelotti
Carlo Ancelotti

Los Ligy mistrů rozhodl, že Real Madrid se utká s velkým favoritem celé soutěže - Bayernem Mnichov. Kouč Carlo Ancelotti ale nehází flintu do žita. „Našim cílem je vítězství v Lize mistrů a to znamená, že musíme porazit kohokoliv,“ řekl zkušený Ital.

O losu Ligy mistrů...
Los Ligy mistrů byl dobrý, jelikož jsme v něm. Čeká nás důležitý zápas proti těžkému soupeři, který má jak individuální, tak kolektivní kvality. Guardiola je jeden z nejlepších trenérů na světě a bude to skvělá zkušenost. Pro nás to bude velmi těžký zápas, ale pro ně také. V této fázi turnaje jsou všechny týmy skvělé. Možná, že budou favorité, ale my chceme Ligu mistrů vyhrát a proto musíme přehrát jakýkoliv tým. Nebude to jednoduché, ale jsme motivovaní. Nemyslím si, že je podstatné, že hrajeme druhý zápas venku.

K zápasu proti Almerii...
Nyní máme v hlavě pouze zítřejší zápas proti Almerii a poté budeme myslet na středeční finále proti Barceloně. Máme stále velkou šanci vyhrát ligu, pokud vyhrajeme všechny zbývající zápasy a budeme koukat co se stane jinde. Budeme hrát proti bojovnému týmu, stejně jako jsme my. Musíme být plně koncentrováni a být mentálně připraveni jako vždy.

Všechno může pomoci. Hrajeme teď hodně zápasů doma a skvělá atmosféra na domácím stadionu muže jenom pomoci, všichni se na tom můžou podílet. Jsme motivováni, protože už je to nějaký čas, co Real Madrid bojoval v této fázi sezony stále o všechny tři trofeje. Doufáme, že to všichni vidí stejně jako my.

O stavu Cristiana Ronalda...
Cristiano zítra nebude hrát. Snažili jsme se, aby se vrátil fit do druhého zápasu proti Dortmundu, ale on se necítil dobře. Nyní se léčí. Stále nevím, zda bude k dispozici na středeční finále proti Barceloně. Uvidíme, zda své zranění stihne doléčit. Mluvil jsem s ním. Není spokojený, že není fit, protože je to klíčová část sezony.  Jeho problém s kolenem se rozšířil až do svalu, který ho nyní trápí. Myslíme si, že se mu to přihodilo v prvním zápase proti Borussii Dortmund. Malinko se zranil, ale pokud bude chtít nastoupit ve finále, znamená to, že to zranění není vážné.

O Marcelovi
Díky zraněním momentálně není mužstvo v takové šíři, v jaké bylo na začátku sezony. Tímto problémem ovšem netrpíme jenom my, ale také Barcelona, Atletico, PSG a Chelsea. Marcelo bude zpátky brzo.

O odvetném zápasu v Dortmundu
Hráli jsme špatně. Díky prvnímu zápasu v Madridu jsme naštěstí postoupili dále. Musíte se soustředit na oba zápasy ve vyřazovací části. Nesmíte vypustit ani jeden. Přišlo hodně kritiky po odvetném zápase. Nemáme problémy a víme co jsme přesně udělali špatně v Dortmundu. Zapracujeme na tom a ujistíme se, že se to již nebude opakovat. Klíčem všeho byla zahozená penalta, po které jsme ztratili sílu. Darovali jsme jim dva góly, ale v druhém poločase jsme se zlepšili. Největším překvapením ze všech účastníků semifinále je Atletico Madrid. Zažívají opravdu skvostnou sezonu.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (10 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!