Busquets se choval špatně, míní Casillas

Čas 04. 04. 2014, 18:36 | Autor petos | Zdrojas.com
Iker Casillas
Iker Casillas

K nevybíravému zákroku Sergia Busquetse na Pepeho během posledního El Clásica se v rozhovoru vrátil Iker Casillas. Tvrdí, že se barcelonský záložník zachoval uboze. Současně se dvaatřicetiletá brankářská ikona vyjádřila také ke kolegovi Diegu Lópezovi nebo absenci Cristiana Ronalda v sobotním utkání s Realem Sociedad.

K fanouškům...

Snažíme se vyhrát nejen pro vás, ale také pro všechny lidi, kteří trpí.

O zákroku Busquetse na Pepeho...

Záběry mluví samy za sebe. Pepe má naši plnou podporu. Do dalších detailů bych se nerad pouštěl, protože to byl skutečně vyhrocený moment. Přesto si myslím, že se Busquets zachoval zbaběle. 

O sobotní absenci Cristiana Ronalda...

Nejsem toho názoru, že v lize je náš úspěch ztracen. Bylo tak rozhodnuto, protože jej trenéři raději chtějí nechat odpočívat. Posledních pět let byl vynikající a vždy s námi táhl za jeden provaz. Pokud má nyní pauzu, je to jen proto, že ji potřebuje. Musí se dát dohromady a pomoci nám v příštích zápasech. V sobotu se jej někdo z týmu pokusí co nejlépe nahradit. 

Situace kolem brankářů...

Tato otázka se stále neúnavně řeší. Ten, u kterého si trenéři myslí, že by měl chytat, chytá. To je celé. Diego López si zaslouží podporu a ligu by měl dochytat. Já trénuji a snažím se mu konkurovat, což je podle mě dobré pro nás oba.

O objetí po triumfu v Champions League...

Když jsme v roce 2002 vyhráli Ligu mistrů, objal jsem Césara. To samé s Carlesem Puyolem po celkovém vítězství na mistrovství světa před čtyři lety. Jestli Ligu mistrů vyhrajeme letos, obejmu nejbližšího spoluhráče.

Finále Champions League...

Miloval bych vás, kdybyste se mě na tuto otázku zeptali 2. května, protože by to znamenalo, že bychom byli v Lisabonu (usmívá se). Z našich nadějí na finále bychom měli čerpat v utkáních, díky nimž se tam můžeme dostat. Pokud se mě na tohle zeptáte za měsíc, už vám přesně odpovím.

O zraněních...

Je to téma, které FIFA měli s hráči řešit. Hráči potřebují být chráněni, protože lidé si užívají, když chodí po hřišti. Je to na delegátech FIFA a UEFA, aby se s tím něco udělali.

Znamenala by ztráta v San Sebastianu ztrátu jakýchkoliv možností na ligový titul?

Nemůžeme si dovolit klopýtnout. Je velmi důležité, abychom získali tři body a pak čekali na výsledky soupeřů. Snad to pro nás všechno budou dobré výsledky. Každopádně s ničím jiným se vyhrát nedá, takže liga pro nás bude ještě hodně náročná.

Finále Copa del Rey...

Od začátku sezony chytám v poháru a v Lize mistrů. Není to jako v posledních několika letech, ale věci se odvíjejí celkem dobře. Už jsem si na to zvykl. V březnu jsem hrál proti Schalke - nic neobvyklého. Zato odvetné utkání Champions League v Dortmundu bude velkou přípravou na finále domácího poháru.

Diego López do reprezentace?

Diego je samozřejmě pro reprezentaci dost dobrý. Del Bosque již ukázal, že si toho je vědom. Vzhledem k tomu, že se Víctor Valdés zranil, bude se muset poohlédnout po jiném gólmanovi a učinit to nejvhodnější rozhodnutí.

O přestupu do Premier League...

Tohle jsou pořád jenom fámy. Mým přáním a rozhodnutím je zůstat v Realu a vážit si své smlouvy, kterou tu mám. Teď je důležité dohrát sezonu nejlépe, jak to půjde.

Světový šampionát...

Nevím. Pokud Vincente ukáže na mne, že mám chytat, pak uvidím, jak na tom jsem. Snažím se využít všech zápasů, ve kterých hraji a uvidíme, jak to půjde.

Zaváhání Barcelony a Atlética...

Rád bych, kdyby zítra zaváhali, ale nejdůležitější bude, abychom neztratili my. V posledním kole budou hrát Barcelona s Atléticem proti sobě a každé utkání je klíčové.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (15 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!