Arbeola se zotavuje s pomocí kola pro handicapované

Čas 03. 04. 2014, 16:35 | Autor petos | Zdrojrealmadrid.com
Álvaro Arbeola při projížďce na ručním kole
Álvaro Arbeola při projížďce na ručním kole

Relativně brzy by se mohl zpět k prvnímu týmu vrátit Álvaro Arbeola. Po poranění čéšky na pravém koleni, které si přivodil na začátku března, tvrdě pracuje na svém návratu na hřiště. K opětovnému uzdravení mu pomáhá také speciální ruční kolo, hojně využívané handicapovanými cyklisty.

„Těším se na brzký návrat k týmu. Podle mě budeme letos příležitostně společně na náměstí La Cibeles,“ říká s optimismem jednatřicetiletý krajní bek. Jeho obvyklý pracovní den nyní vždy začíná se zafixovaným kloubem, aby nedošlo k jeho přílišnému a nadměrnému ohýbání.

Trénink má Arbeola rozdělený do tří částí. První tvoří projížďky na speciálním kole pro postižené, které se ovládá pouze rukama, následuje posilování v tělocvičně a návštěva bazénu.

Na jeho zotavení dohlíží i rehabilitační tým v čele s trenérem Santiagem Lozanem. Ten svého svěřence chválí a prý je na nejlepší cestě k úspěšnému uzdravení. „Álvaro udělal pěkný pokrok, hlavně protože miluje trénování,“ prozradil.

„Něco jako jeho rehabilitace s ručním kolem je náročná práce, jelikož vyžaduje docela dost úsilí a běžně se nepoužívá. V tělocvičně se pohybuje s lehkostí, i když je limitovám zraněním. Má však spoustu energie a zbožňuje intenzivní cvičení, takže s ním mírné cviky moc dělat nejdou,“ dodává s úsměvem.

Klíčová slova: arbeola, zranění, tým

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (8 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!