Real je nejlépe skórujícím týmem z přímých kopů v lize

Čas 28. 03. 2014, 13:40 | Autor petos | Zdrojrealmadrid.com
Cristiano Ronaldo a Gareth Bale
Cristiano Ronaldo a Gareth Bale

Nejlépe zahrávanými přímými kopy se v této sezóně La Ligy může pochlubit Real Madrid. Díky umění a třem trefám Cristiana Ronalda a dvěma úspěšným pokusům Garetha Balea má momentálně v tomto ohledu utěšený třígólový náskok před triem Granada, Valladolid, Barcelona.

Vedení v této statistice si Ancelottiho svěřenci pojistili v posledním utkání s FC Sevilla, kde při prohře 1:2 jedinou branku Bílého baletu zaznamenal právě z přímého kopu Cristiano Ronaldo. Pro něj to byl v probíhajícím ligovém ročníku již třetí takový přesný zásah. První si připsal v září v šestém kole s Elche, druhý o dva měsíce později při demolici Realu Sociedad.

Jen o gól méně zaznamenal z tohoto druhu standardní situace jeho welšský spoluhráč Gareth Bale. Čtyřiadvacetiletý záložník, který na Santiago Bernábeu dorazil v loňském roce jako letní posila z Tottenhamu, se prozměnu prosadil proti Seville v domácím prostředí při vítězné přestřelce 7:3 a také na stadionu Realu Betis.

Díky jejich přesné mušce zatím Real v této dovednostní disciplíně hraje prim. Za ním se o druhou příčku dělí mužstva Granady, Realu Valladolid a Barcelony, které mají na svém kontě po dvou proměněných přímých kopech.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (12 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!