Casillas: Nikdy se nevzdávat, to je heslo Realu Madrid

Čas 08. 03. 2014, 17:28 | Autor frlarenko | Zdrojrealmadrid.com
Iker Casillas
Iker Casillas

Iker Casillas byl protagonistou na jednání pořádaném BBVA, ve kterém byl předložen nový systém hodnocení hráčů v lize. Kapitán Realu Madrid pohovořil o nejnovějším dění v klubu.

„To, co jsme dokázali doteď, je to, co se po nás automaticky požaduje. Být v boji stále ve všech třech soutěžích. V domácí lize jsme po právu na prvním místě, v Copa Del Rey nás čeká v dubnu finále proti Barceloně a v Champions League jsme také postoupili dále,“ řekl kapitán Realu Madrid.

„Musíme jít zápas po zápase. Nesmíme přemýšlet nad tím, kdo se dostane do finále Ligy Mistrů do Lisabonu,“ pokračoval. „Nyní se musíme pouze plně soustředit na měsíc březen (marec), aby vše vycházelo podle plánu a na konci sézony měli vše ve vlastních rukou.“

Slavný návrat Realu Madrid zpět na popředí ligy
Nikdy se nevzdávej. Real Madrid se vždy vyznačuje touto frází. Musíte ze sebe vydávat jen to nejlepší a nikdy se nevzdávat. Druhé místo je pro nás zklamání. Snažili jsme se ze všech sil stáhnout náš náskok, hrát lépe a především věnovat více pozornosti obraně. Výsledkem je pozice, na které jsme teď a na které jsme chtěli být před 7 měsíci.

Výsledek z derby
Nemyslím si, že to vytvořilo nějaké pochybnosti o nás. Věděli jsme, že je těžké je porazit na vlastním stadionu. Věděli jsme, že se budou chtít vytáhnout před vlastním publikem a vydají ze sebe vše, byl to velice důležitý zápas. Musíme bránit svoje místo každý týden.

Real Madrid se nikdy nevzdává
Nejdřív jako kapitán musím požádat o respektování všech týmů kdekoliv se hraje. Není to o tom, kdo bude hrát. Od toho je tu trenér, který rozhoduje, kdo naskočí do zápasu. Neměli by být kritizováni za své rozhodnutí. To, co do hry přinese Carvajal, zase nepřinese Arbeloa a naopak. Stejné to je s Marcelem a Coentraem. Jsou to rozdílní hráči, ale pro mužstvo Bílého baletu nepostradatelní. 

Rotování v základu
Pokud se trenér rozhodl, že budu chytat v poháru a Lize Mistrů, tak budu dělat vše na maximum, abych pomohl svému týmu v dobrých výkonech. Už je tomu několik měsíců. Diego chytá velmi skvěle. V lize jsme na první příčce a velkou zásluhu na tom má právě Diego. Já osobně myslím, že minimálně ještě pět let mohu chytat.

Úkoly pro sezonu
Právě teď jsou to tři měsíce do začátku světového šampionátu v Brazílii. Bude to úžasný turnaj, ale nyní musíme jít den po dni. Nejdůležitější věcí jsou momentálně tituly v Realu Madrid. Jsem přesvědčený, že pokud vyhrajeme La Décimu, většina hráčů Realu Madrid pojede na světový šampionát. Nyní se soustředím pouze na klub. Nerad mluvím o čtvrtfinále, když tam ještě na 100 % nejsme. Ve čtvrtfinále budou samé skvělé týmy a hráči. Bude to velmi zajímavý los.

Budoucnost v národním týmu
Mluvili jsme o hodně věcech a o tom, jak moc silná je nynější generace fotbalistů ve Španělsku. Bohužel, ne všichni odejdeme společně. Myslím, že veteráni jsou v pohodě. Způsob hry v národním týmu se prakticky v posledních letech nezměnil. Ti, kteří přijdou, se adaptují dobře a ti, kteří již zde jsou, si to užívají.


Rozhodnutí Puyola opustit po sezoně Barcelonu
Rozhodnutí Carlese vás donutí zamyslet se. Fotbal nečeká na nikoho. On si myslí, že je pravý čas ukončit kariéru a zažít nové věci. Přejí mu hodně štěstí. Je to skvělý spoluhráč a profesional. Chceme, aby byl štastný, ve všech věcech, co bude dělat.

Debut Diega Costy v národním týmu
Je to velmi těžké, když veškerá pozornost je upiraná právě na vás. Při svém debutu byl v pořádku a šťastný. On ví, že dostat se do týmu bude náramně těžké a bude pro to muset udělat maximum, aby ho boss povolal v létě do Brazílie.

Klíčová slova: casillas, interview

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (15 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!