Real Madrid má nejvíce asistencí v La Lize. Mezi hráči vládne Bale

Čas 24. 01. 2014, 10:58 | Autor podvinho | Zdrojrealmadrid.com
Gareth Bale asistoval již u sedmi gólů
Gareth Bale asistoval již u sedmi gólů

Real Madrid se může chlubit velmi dobrými statistikami. Mimo jiné mají jeho hráči celkem nejvíce asistencí ze všech týmů španělské ligy. V těsném závěsu je Barcelona, na třetím místě pak Atlético Madrid.

Hráči Realu Madrid vyprodukovali již 42 asistencí. Druhá Barcelona jich má o dvě méně, třetí Atlético pak již ztrácí více. Na svém kontě mají jeho hráči 31 asistencí. Statistiky asistencí jsou samozřejmě ovlivněny počtem gólů, ne vždy tomu tak ale musí být.

Přímo mezi hráči Bílého baletu má nejvíce asistencí možná trochu překvapivě Gareth Bale. Ačkoliv Welšan často kvůli zranění chyběl, v zápasech, do kterých zasáhl, si připsal hned 7 asistencí.

Pět asistencí mají shodně Luka Modrić, Karim Benzema a Cristiano Ronaldo. Především u posledně dvou jmenovaných to dokazuje, že i oni umí góly nejen střílet, ale také je připravovat.

Zajímavé také je, kolik hráčů se na celkovém počtu asistencí podílelo. V tomto jsou na tom Real Madrid a Barcelona stejně. O všechny asistence se v jejich případě podělilo hned 13 hráčů. U Atlética to bylo o jednoho hráče méně.

Díky zlepšené obraně v novém roce Real mírně stáhl svou ztrátu ve statistice obdržených gólů. Přesto na vedoucí duo v tomto ohledu stále dost ztrácí. Los Blancos zatím inkasovali 21 gólů, stejně jako Villarreal. Druhá Barcelona obdržela 13 branek, první Atlético ještě o jednu méně.

Naopak u vstřelených gólů Real kraluje. Celkem už hráči královského klubu nastříleli 58 branek. Druhá Barcelona má na kontě gólů 54, třetí Atlético 48. Pro srovnání, čtvrtý Villarreal zatím vstřelil „jen“ 39 branek.

Klíčová slova: bale, modric, cristiano ronaldo, benzema

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (17 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!