Cristiano Ronaldo byl v roce 2013 dominantní! K jeho 69 gólům se nikdo ani nepřiblížil

Čas 25. 12. 2013, 10:40 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
Cristiano Ronaldo prožil skvělý rok
Cristiano Ronaldo prožil skvělý rok

Portugalský ostrostřelec Cristiano Ronaldo prožil skutečně úžasný rok, co se individuálních statistik týče. Gólová mašina Realu Madrid se nakonec zastavila na čísle 69 v součtu všech soutěží včetně reprezentace. Druhý Zlatan Ibrahimovic i třetí Lionel Messi výrazně ztrácí.

Ronaldo v roce 2013 vylepšil svůj osobní rekord z předchozího roku, kdy nastřílel 63 branek. Tentokrát jich dokázal dát ještě o šest více. Celkově tedy Portugalec za letošní rok dal neuvěřitelných 69 gólů.

Z celkového počtu nasázel Ronaldo 59 golů v dresu Realu Madrid, zbytek přidal v repezentaci, kterou dotáhl na Mistrovství světa v Brazílii. Hned 38 branek nastřílel portugalský útočník v La Lize, 15 v Lize mistrů a 6 v Copa del Rey.

Ronaldo může navíc litovat jeho posledního zranění, které ho zastihlo v naprosto nevídané formě, kdy byly s nadsázkou hattricky v jeho podání v podstatě normální. Hráč Realu kvůli již zmiňovanému zranění přišel o několik zápasů, navíc se pak musel dostávat zpět do formy.

Za zmínku také stojí Ronaldův letošní rekord v základní skupině Ligy mistrů. Jako první v historii dokázal dát již v základní skupině 9 gólů. Symbolicky vyhrál přetahovanou se Zlatanem Ibrahimovicem, který také prožil úžasnou sezonu. Švéd dal v základní skupině 8 branek.

A právě Ibrahimovic je druhým i v pořadí nejlepších střelců za rok 2013. Ronaldo má ale pořádný náskok. Kanonýr PSG nastřílel 47 branek. Na třetím místě je vítěz za rok 2012 Lionel Messi, který dal 45 gólů. V jeho podání to i kvůli zraněním nebyl tak plodný rok, jak někteří očekávali.

Na čtvrtém místě je momentálně v neuvěřitelné formě hrající Luis Suaréz z Liverpoolu. Na kontě má 42 branek a jako jediný může své konto ještě rozšířit. Anglická Premier League totiž pokračuje a jeho Liverpool odehraje do konce roku ještě dva zápasy.

Na pátém místě se umístil spoluhráč Zlatana Ibrahimovice Edison Cavani. Většinu ze svých 41 gólů ovšem zaznamenal ještě jako hráč Neapole.

Klíčová slova: cristiano ronaldo, statistiky

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (37 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!