Ramos válí. V dresu Realu Madrid byl vyloučen již po osmnácté

Čas 15. 12. 2013, 11:39 | Autor Petric32 | Zdrojas.com
Ramos vidí červenou kartu (archivní foto)
Ramos vidí červenou kartu (archivní foto)

Nikoho nejspíše nepřekvapí, že zástupce kapitána Realu Madrid je nejvíce krát vyloučeným hráčem v historii klubu. V dresu Realu Madrid odešel do sprch předčasně již v 18 případech.

Prozatím poslední vyloučení přišlo ve včerejším zápase na půdě Osasuny Pamplona. Sergio Ramos viděl dvě žluté karty a do sprch musel ještě před koncem prvního poločasu. První kartu viděl za (ne)faul a následné protesty směrem k postrannímu rozhodčímu, který praporkem faul signalizoval, druhou pak ještě před poločasovým hvizdem za úder loktem do obličeje Roberta Torrese.

Carlo Ancelotti se k celé situaci na tiskovce nehodlal příliš vyjadřovat. Učiněné rozhodnutí lze jen těžce pochopit. V prvním případě to nejspíše nebyl faul. Nevím, nevím...,“ prohlásil trenér.

Jak je zmíněno výše, celkově to bylo již po osmnácté, co byl Ramos v dresu Realu Madrid vyloučen. Ve 13 případech se jednalo o ligový zápas. Celkově Sergio Ramos odehrál za Bílý balet 371 zápasů, z čehož nám vychází, že do sprch odcházel předčasně v každém 21. střetnutí. Díky tomu drží několik nelichotivých primátů - je 7. nejvylučovanějším hráčem v La Lize a vůbec nejvýše v žebříčku je v klubové historii.

Druhý Fernando Hierro byl vyloučen "pouze" 12krát. Na rozdíl od Ramose už ale žádnou další kartu nepřidá. Nyní 27letý Ramos si ovšem do konce kariéry nejspíše stihne vybudovat daleko větší náskok, než je nynějších 6 červených karet.

V Lize mistrů byl Ramos vyloučen 3krát, což z něj dělá nejvylučovanějšího Španěla v historii soutěže. Pokud pomýšlí na "překonání" celkového rekordu v počtu vyloučení v Lize mistrů, stačí už jen jedna červená karta k dorovnání primátu Edgara Davidse.

Pokud byste si rádi prohlédli seznam zápasů, v nichž Ramos skončil předčasně kvůli kartám, zavítejte zde.

Klíčová slova: sergio ramos, statistiky

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (59 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!