Cristiana si užívám jako každý fanoušek, hlásí Diego López

Čas 26. 11. 2013, 21:57 | Autor Petric32 | Zdrojas.com
Diego López
Diego López

Ocenění Stříbrná mušle se uděluje každoročně těm lidem z Galicie, kteří na sebe v daném roce strhli největší pozornost, měli největší vliv. Jedním z vítězů se v tomto kalendářním roce stala i nová jednička Realu Madrid Diego López. Po předání samozřejmě následoval rozhovor s novináři.

Co pro Vás tato cena znamená?
Z této ceny mám radost, protože znamená uznání od mých lidí. Vždycky je hezké obdržet něco 'z domova' a tato cena byla dána s láskou.

Co pro Vás tedy znamená více? Tato cena nebo pozice brankářské jedničky v Realu Madrid?
Každé ocenění je příjemné. Stejně jako stát mezi třemi tyčemi branky Realu Madrid. Je obtížné udržet se v první jedenáctce Realu Madrid, ale doposud jsem to zvládal.

Ale nechytáte Ligu mistrů...
Od toho je tady trenér, který vybírá sestavu pro každý zápas. Kdokoliv z nás hraje, dává do toho všechno. Zbytek je podporuje a je připravený, když by se něco přihodilo a bylo je potřeba.

Ovšem profesionálové, jako jste vy, chtějí hrát, nemám pravdu?
Během mé kariéry se vyskytly časy, kdy jsem nehrál, i když jsem toužil nastoupit v každém zápase. Hrát neděle-úterý, nebo jen kopat na tréninku. Je to rozdíl. Všichni chceme hrát, ale musíme také respektovat trenérovo rozhodnutí.

Jak je na tom Cristiano?
Zná velice dobře své tělo. Něco cítí a hned si uvědomí, že by měl raději odstoupit. Doufejme, že to není nic vážného a že se vrátí, co nejdříve to bude možné. 

Bude odpočívat? (v zápase s Galatasarayem)
Nejsem doktor. To lékaři poskytují informace o stavu. Navenek ale vypadal dobře. Je nesmírně profesionální. Vždycky chce nastoupit, ale malá pauza by mu teď při jeho stavu možná prospěla. 

Diego López

Jak se tým vyrovná s tím, že bude hrát případně bez něj?
Je nezpochybnitelné, že je pro nás důležitý. Je to náš klíčový hráč, ale v sobotu musel střídat a i bez něj jsme obstojně vyhráli. I když nám bude Cristiano chybět, tento tým má dostatek špičkových hráčů.

Pro koho byste hlasoval v Ballon d'Or?
Tisíckrát bych hlasoval pro Cristiana. Čelil jsem mu na hřišti a překonal mě. Teď je mým spoluhráčem a já si ho užívám jako každý fanoušek klubu.

Deník The Times odhalil, že jste pro realizační tým Realu Madrid během reprezentační přestávky vařil jakési galicijské jídlo...
Postaral jsem se o pár lidí z klubu - pracovníky, realizační tým, personál starající se o dresy a doktory. Nedávný týden jsme tady totiž zůstali sami.

Co jste vařil?
Ále, jen něco galicijského... (smích) 

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (81 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!