Xabi Alonso slaví 32 let. Dostane dárek v podobě nové smlouvy?

Čas 25. 11. 2013, 15:32 | Autor podvinho
Xabi Alonso
Xabi Alonso

Záložníkovi Realu je právě dnes 32 let. Vynikající hráč a oblíbenec fanoušků hraje za Real již pátou sezonu a brzy překoná hranici 200 zápasů za Bílý Balet. V příštích dnech by se měl také dočkat nové smlouvy.

Xabi Alonso byl vždy typem hráče, kterého fanoušci milovali. A to přesto, že nikdy nestřílel tolik gólů jako Cristiano Ronaldo, nevynikal rychlostí Garetha Balea a nepředváděl kouzla s míčem jako Di María. Fanoušci ho obdivovali pro jeho vynikající obranné zákroky, důraznou hru na hranici možností, skvělý přehled na hřišti a chirurgicky přesnou rozehrávku.

Alonso začínal v Realu Sociedad, tedy v klubu, který je dodnes v jeho srdci. Bask se netají tím, že by chtěl jednou kariéru právě ve svém milovaném klubu ukončit. Na to má ale ještě čas. Největší jméno si udělal v Liverpoolu, odkud ho za nemalou částku vykoupil Real Madrid.

V bílém dresu kroutí Alonso již svoji pátou sezonu. Zatím odehrál 197 zápasů a je jasné, že další brzy přidá. S jeho návratem po zranění se okamžitě zlepšila hra záložní řady i obrany. Xabi Alonso prostě dokázal, že je stále nepostradatelným hráčem.

Právě proto si ho chce Real udržet i na další sezony. Xabimu končí smlouva již na konci tohoto ročníku a ačkoliv o něj má zájem hned několik klubů, záložník by měl zůstat v Realu. Spekuluje se, že v brzké době podepíše smlouvu do roku 2016.

Sám Alonso se již několikrát nechal slyšet, že pokud bude mít pocit, že je stále platným hráčem, bude chtít v bílém dresu pokračovat. Poslední zápasy jasně ukazují, že obavy byly zbytečné.

Za celý web Real-madrid.cz přejeme Xabimu mnoho štěstí v osobním i profesním životě a především hodně zdraví.

Klíčová slova: alonso

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (23 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!