Detailní rozbor hry středu zálohy: Xabi Alonso je stále nepostradatelný

Čas 12. 11. 2013, 20:15 | Autor podvinho
Xabi Alonso
Xabi Alonso

Španělská televize Gol přinesla unikátní rozbor hry středu pole Realu Madrid. Právě zde má Bílý Balet velké problémy, přetížená obrana mnohdy nestíhá. Reportéři jasně ukázali, že Xabi Alonso je stále klíčovým hráčem mužstva.

Rozbor je z nedávného zápasu Realu Madrid na půdě Raya Vallecana. Bílý Balet vedl už 3:0, ovšem poté přišel velký zkrat a domácí ze dvou penalt snížili a nakonec mohli i vyrovnat. To už ale na hřišti nebyl Xabi Alonso. A bylo to znát.

Na začátku videa se televize Gol věnuje riskantní hře v podání Raya Vallecano. Je jasné, že si svěřenci Paca Jeméza dávají záležet na držení míče a atraktivní hře, ovšem proti soupeři jako je Real, je otevírat obranu skutečně fotbalová sebevražda.

Před prvním gólem je krásně vidět, jak se Cristiano Ronaldo dostal snadno do samostnatného úniku, který s přehledem proměnil. Klíčová byla nejen skvělá přihrávka Modriće, ale také pohotovost Ronalda.

Velký podíl na této brance má ale právě Xabi Alonso, který byl opět ve správném prostoru a získal míč. Tím poskytl Realu šanci zahájit smrtící protiútok.

Před druhým gólem se opakovala podobná situace. Alonso vycítil, kde by mohli hráči Vallecana zaútočit, opět čistě získal míč a dokonce ještě dokázal vysunout Garetha Balea do pravého křídla. Ten odcentroval přesně na hlavu Karima Benzemy, který zvýšil na 2:0.

V obou gólech tak měl prsty pro někoho neviditelný defenzivní záložník Realu. Reportéři si ovšem všímají i jeho skvělé poziční hry. Všimněte si rozboru, kdy Alonso stojí přesně mezi stopery a vykrývá ten nejnebezpečnější prostor. Hráči Vallecana tak musí s míčem ustupovat dozadu. Za chvíli už zase operuje ve středu hřiště a zakládá nebezpečné útoky. Vždy tam, kde je potřeba.

O poločase byl ovšem Alonso vystřídán a na hře Realu to bylo znát. Asier Illarramendi je nadějným a talentovaným fotbalistou, ale má se ještě hodně co učit. Především v poziční hře má ještě mezery. Fanoušci ale nemusí mít strach. Nejlepšího možného učitele má Illarra po ruce - Xabiho Alonsa.

Reportéři také upozorňují, že právě kvůli problémům ve středu hřiště bez Xabiho Alonsa se rozhodl Carlo Ancelotti vystužit zálohu v El Clásicu o stopera Ramose. Tento tah se ale ukázal jako nepovedený. Xabi Alonso je prostě jen jeden.

Španělský záložník tak dokazuje, že je pro Real stále nepostradatelným a klíčovým hráčem. Fanoušci i vedení jistě doufají, že brzy dojde k prodloužení smlouvy. Xabi má stále Realu Madrid hodně co dát.

Na video s krásným rozborem přínosu Xabiho Alonsa od televize Gol se můžete podívat ZDE. Využijte možnost anglických titulků.

Klíčová slova: xabi alonso, illarramendi

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (30 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!