Exkluzivní rozhovor s Iscem: Jsem do tohoto klubu blázen

Čas 15. 10. 2013, 11:18 | Autor podvinho | Zdroj profootball

Nedávno jsme poskytli našim čtenářům díky spolupráci s časopisem Pro Football obsáhlý a velice zajímavý rozhovor se Sergio Ramosem, tentokrát redaktoři zmíněného měsíčníku vyzpovídali talentovaného Isca. I toto interview vám jako jediný český web přinášíme v kompletním znění.

Od vycházející hvězdy Realu Madrid se čekají velké věci. Zlatý chlapec Isco, jak se mu nyní přezdívá díky ocenění pro nejlepšího mladého hráče v Evropě, v Realu začal od samého počátku předvádět heroické výkony.

Právě o nové etapě svého života si popovídal se spolupracovníkem časopisu PRO FOOTBALL, jehož říjnové číslo je v prodeji od 11. 10. a obsahuje vedle čtyřstránkového superplakátu Isca též profil Álvara Moraty včetně plakátu.

Isco

Můžete nám popsat den, kdy jste si poprvé oblékl dres Realu a byl na Santiago Bernabéu představen natěšeným divákům?

Stále je to nejlepší den mého života. Teď jsem součástí největšího klubu na světě a mám šanci vyhrát Ligu mistrů a La Ligu. Chci si tady splnit mnoho velkých snů. Mám velké ambice.

Musíme s vámi teď nesouhlasit. V jednom rozhovoru jste prohlásil, že jste zarytý antimadridista. Co tu tedy děláte?

Někdy jsou věci vytržené z kontextu. Byl jsem tehdy mladý, hodně vášnivý a plně oddaný svému tehdejšímu týmu, Málaze. Některé věci se zkrátka člověku vrátí a praští vás jako bumerang. Fanoušci Realu si můžou myslet, že to, co jsem řekl, je divné, ale Real Madrid jsem si vybral z naprosto jasného důvodu: jsem do tohoto klubu blázen a v hloubi duše jsem vždy snil o tom, že si zde zahraju.

Zinedine Zidane byl tím, kdo vás přesvědčil, abyste si vybral Real Madrid namísto Manchesteru City, který vás také chtěl získat. Co vám řekl?

Pověděl mi o plánech klubu a o kvalitách, kterými bych podle něj mohl přispět. Také prezident Pérez mi pomohl rychle si uvědomit, že chci hrát tady a nikde jinde. Když jsem se s Realem Madrid dostal poprvé do kontaktu, neváhal jsem, protože jsem preferoval zůstat ve Španělsku. Nechtěl jsem se stěhovat do Anglie.

V Málaze jste zůstat nemohl? Klub v uplynulé sezoně dosáhl na čtvrtfinále Ligy mistrů...

Málaga navždy zůstane v mém srdci. Za čas, který jsem v klubu strávil, jsem hodně vděčný, ale být profesionálním hráčem má hodně co do činění s ambicemi a následováním svých snů. Mám mnohem větší šanci vyhrávat velké trofeje v Realu než v Málaze. Zároveň jsem si uvědomil, že jsem klubu pomohl v obtížné finanční situaci, protože jsem byl prodán za hodně peněz.

Kdo z kádru Realu Madrid vás doposud nejvíc zaujal?

Jsem obklopen fantastickými hráči. Mnozí z nich patří na svých pozicích mezi nejlepší na světě – Cristiano Ronaldo, Sergio Ramos, Iker Casillas... A mohl bych pokračovat dál a dál. Je opravdu radost být na hřišti s tolika skvělými hráči. Taky jsem si všiml, že mi to pomáhá být lepším hráčem. Uvažujete rychleji, když kolem sebe máte tolik skvělých fotbalistů, a zároveň zdokonalujete svou hru.

Každý mluví o La Décimě, desátém triumfu Realu Madrid v Lize mistrů. Vyjde to už v aktuálním ročníku?

Vyhrát Ligu mistrů je sen snad každého hráče. Užíval jsem si tyto zápasy už s Málagou a teď jsem v týmu, který je každoročně jedním z favoritů na celkové vítězství.

Jaký je váš dojem z Carla Ancelottiho? Je znám tím, že je mezi hráči oblíbený...

Udělal na mě ohromně pozitivní dojem. Vždycky jsem byl jeho velkým obdivovatelem a sledoval jsem výsledky klubů, v nichž působil. Je skutečným mistrem svého řemesla a téměř vždy se svými mužstvy vyhrává velké trofeje. Má jedinečnou schopnost povznést hráče na vyšší úroveň. Určitě nebylo snadné vyhrát francouzskou ligu s PSG pod tak obrovským tlakem.

Doufáte, že změna klubové příslušnosti zvýší vaše šance na místo v kádru pro mistrovství světa 2014?

Rozhodně. Mým snem je hrát se španělským áčkem na hlavním turnaji a momentálně je pro mě světový šampionát v Brazílii reálný. Jsem si ovšem vědom, že musím hrát dobře pořád. Velkou výzvou je zajistit si pevné místo v sestavě Realu Madrid. Když se mi to podaří, možné je pak všechno...

 
blank
 
blank
Komentáře

Zobrazit diskuzi (48 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!